baneris leidinys

veiklios_moterysŠakių moterų veiklos klubas tęsia Švietimo mainų paramos fondo administruojamą Mokymosi visą gyvenimą programą ir toliau kartu su partneriais iš Vokietijos, Italijos, Estijos, Vengrijos, Turkijos, Bulgarijos ir Čekijos dalyvauja tarptautiniame Grundtvig projekte „Tu tai gali! Naujos galimybės moterims pradėti nuosavą verslą“.

Nuotr. Šakių moterų veiklos klubo atstovės Turkijoje domėjosi valstybės finansuojamais viešaisiais mokymo centrais.

Kovo 28 - 31dienomis Turkijos sostinėje Ankaroje įvyko penktasis partnerių susitikimas. Jį surengė nevyriausybinės organizacijos „MESEV“ vadovas Hasanas Er. Pasak Moterų veiklos klubo direktorės Aurelijos Grinkevičienės, susitikimas buvo labai turiningas ir įdomus, vizito metu  projekto partneriai aplankė keletą Ankaros savivaldybės finansuojamų viešųjų mokymo centrų.

Moterų mokymosi centre „Aydinlikevler“ pateikiama dešimtys pasiūlymų mokytis amato ar užsienio kalbų.  Šis centras turi net 5 pastatus, kuriuose vyksta įvairūs profesionalių pedagogų dėstomi kursai ir mokymai. Moterys gali pasirinkti bet kokią sritį - nuo siuvinėjimo, mezgimo, tapymo, kulinarijos, kosmetologijos  iki užsienio kalbų ar kompiuterinio raštingumo.

Viešasis mokymo centras „Çankaya“  šiandien moko net 8 tūkstančius vyrų ir moterų, kurie po darbo ar studijų gali lankyti papildomus šokių, aerobikos, teatro kursus. Čia mokosi netgi visai neraštingi žmonės. Centras leidžia savo laikraštį, jo lankytojai dalyvauja įvairiose mugėse, konkursuose, galima nusipirkti pačių mokinių pagamintų rankdarbių.
 
Trečiasis projekto dalyvių aplankytas mokymo centras „Belmek“ kviečia mokytis tik moteris. Čia galima tiesiog užeiti ir susikirpti sau suknelę, kurią vėliau gali pasisiūti namuose, pasimokyti  Ebru tapybos ant vandens, pasigaminti kokį nors patiekalą ar nutapyti paveikslą. Tereikia susimokėti už priemones. A.Grinkevičienės teigimu, tobulėti, mokytis ir kurti Turkijoje sudarytos visos sąlygos - savivaldybė tam skiria didelį dėmesį.
Į susitikimo programą buvo įtraukta  ir pažintinė ekskursija po Ankaros širdį bei jos  pasididžiavimą – Hamamönü kvartalą. Čia galima pasigrožėti skirtingų stilių pastatais, atspindinčiais tiek moderniąją Turkijos, tiek senąją Osmanų imperijos architektūrą. „Įspūdingos mečetės, parduotuvės, turgūs, gyvenamieji namai šį kvartalą pavertė populiariausia ir turistų lankomiausia vieta. „Čia aplankėme daug dailės dirbtuvėlių ir galerijų. Senamiesčio krautuvėlės viliojo mus skaniais kvapais, suvenyrais, turkų nuoširdumu, - pasakojo Moterų veiklos klubo vadovė. - Labai patiko turkiška virtuvė - tai  prieskonių bei ingredientų įvairovė ir paprastumas. Neatsispyrėme ir turkiškiems saldumynams - paragavome pyragaičių  baklava ir kadavif.

Atsisveikinimo vakarienės metu buvo aptartas ir paskutiniojo projekto partnerių susitikimo Budapešte planas. A.Grinkevičienė informavo, kad jis vyks birželio 3 – 7 dienomis. Visi projekto partneriai pristatys parodai savo šalies moterų rankdarbius, vyks foto paroda, bus išleistas informacinis lankstinukas. Projekto sklaidą ketinama tęsti ir jam pasibaigus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos