baneris leidinys

smiki_smakiGiedrė PLEČKAITYTĖ

Mažuosius šakiečius dainuoti ir šokti mokanti daugybę įvairių apdovanojimų pelniusi Šakių kultūros centro vaikų šokių muzikos grupė „Šmiki - Šmaki“, vadovaujama Aušrinės Stankaitienės, Augio Rutkausko ir choreografės Aušros Butkauskaitės – Sederevičienės, praėjusį šeštadienį atšventė 15 metų sukaktį. Kasmet vaikų ir jų tėvelių susidomėjimas šia grupe tik augo, todėl šiandien jos vadovai džiaugiasi galintys ugdyti išties nemažą – 40 vaikų būrį.

Nuotr. Grupės „Šmiki - Šmaki“ nariai džiaugėsi švente bei didžiuliu gimtadienio tortu.   

Šeštadienį Šakių kultūros centro vaikų šokių muzikos grupė „Šmiki – Šmaki“ žaismingai paminėjo 15 metų sukaktį. Šventinio koncerto pirmoji dalis buvo skirta Motinos dienai paminėti, antroji – gimtadienio šventei, kurioje dabartiniai ir buvę grupės nariai atliko naujausias ir puikiai visiems žinomas senąsias dainas.

Žinoma, švenčiant gimtadienį negali neprisiminti, nuo ko viskas prasidėjo. Taigi, grupė „Šmiki - Šmaki“ buvo įkurta 1996 metais. Tuomet ją lankė tik šeši drąsieji šakiečiai, kurie šiandien jau studijuoja Lietuvos ir net užsienio aukštosiose mokyklose. Šiuo metu šmikių vadovai dirba jau su ketvirtąja karta. Taip šiuolaikinės muzikos dainavimo ir šokių ritmo paslapčių mokosi net 40 vaikučių. Vadovė A. Stankaitienė, prisimindama pirmąsias kartas, džiaugėsi Brigitos Bakšytės siekiais savo gyvenimą sieti su muzika, ji ir toliau aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose renginiuose.
 
A. Stankaitienė visų kartų vaikus regi tokius pačius su savo išdaigomis, klausimais ir kuklumu, nes kiekvienas vaikas yra savaip įdomus. „Vaikai visais laikais yra tokie patys. Pasiekimai priklauso nuo vadovų. Mes su metais augame, tobulėjame ir vis geriau suprantame kiekvieną vaiką.  Kuo daugiau dirbi su jais, tuo labiau pasaulį pradedi matyti jų akimis. Tai tik palengvina mūsų darbą“,- teigė vadovė Aušrinė. Ne vienerių metų darbo patirtis parodė, kad scenoje laisviausiai jaučiasi ikimokyklinukai. „Šio amžiaus vaikai nejaučia skirtumo, kur jie yra. Ant scenos jiems dar smagiau, nes gali mamai pamojuoti. Vėliau, bėgant metams, vaikai pradeda jausti atsakomybę“,- įžvalgomis dalijosi vadovė A. Stankaitienė. Kaip žinia, kodėlčiuko amžiaus vaikai nestokoja pačių įvairiausių klausimų. Tad nuolat iš vaikų pačių įvairiausių klausimų sulaukiantiems vadovams tenka labai pasistengti, kad į juos išradingai atsakytų. „Apskritai vaikai – pats didžiausias variklis, kuris visus tris vadovus stumia į priekį“, - pridūrė A. Stankaitienė.

Tuo tarpu mažųjų šmikių tėveliai džiaugiasi galėdami savo atžalas leisti į šią grupę. „Džiugu širdžiai, kai matome savo vaikus augančius su daina ir žengiančius šokio ritmu didžiojo pasaulio link“, -teigė tėveliai. Kartu su vaikais tėveliai mokosi džiugiai išgyventi laimėjimus scenoje bei laikyti klaidas tik dar viena pamoka, vedančia pergalės link. „Dažnai nutinka, kad kasdieniai darbai užgožia tas brangias akimirkas, skirtas pabūti su savo vaiku. Tad lydėdami juos į koncertus mes galime kompensuoti visą prarastą laiką, suspėjame pabūti ir tėvais, ir geriausiais  draugais. Koncertui skirta diena tampa šeimos diena. Pamatome, kokie tie mūsų vaikai dar mažučiai, o tuo pačiu, kokie dideli ir savarankiški. Kartu išgyvename prieškoncertinį jaudulį, kuris po akimirkos nuslenka kaip rūkas pievoje, pabudus saulei. Tuomet tėvai tampa mažais krykštaujančiais vaikais, palaikančiais savuosius plojimais, trypimais ir skanduotėmis“,- dalijosi įspūdžiais tėveliai. Už visus šiuos nepakartojamus įspūdžius tėveliai reiškė dėkingumą vaikų vadovams. Tuo tarpu šie nuoširdžiai dėkojo vaikų tėveliams už paramą ir supratimą, bendradarbiavimą auklėjant vaikus. Grupės „Šmiki - šmaki“ vadovai džiaugiasi sėkmingai išlaikoma grupe ir tuo, kad turi tiek daug auklėtinių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos