baneris leidinys

kariaiĮ Šakių miesto kapines, prie memorialinio paminklo, skirto žuvusiųjų sovietinės armijos karių atminimui, trečiadienio pavakare rinkosi antihitlerinėje koalicijoje kovoję Antrojo pasaulinio karo dalyviai. Jų kasmet ateina vis mažiau, tačiau praeities atminimas tik ryškesnis.

Nuotr. Trečiadienį kapinaitėse prie memorialinio paminklo buvo pagerbti Antrojo pasaulinio karo dalyviai.

„Veteranų gretos kasmet mažėja. Dabar rajone gyvena 20 karių, kurių amžiaus vidurkis apie 90 metų“,- teigė pagyvenusių žmonių ir Antrojo pasaulinio karo dalyvių draugijos Šakių skyriaus pirmininkas Jonas Bosas. Trečiadienį prie miesto kapinėse esančio sovietinės armijos kariams atminti skirto paminklo atėjo tik septyni garbaus amžiaus veteranai. Visi tokie orūs, tokie tvirti vidumi. Draugijos pirmininkas J. Bosas, kaip ir kasmet, Pergalės dienos proga dalijosi prisiminimais apie praeityje išgyventas sunkias akimirkas. Veteranas dar kartą papasakojo apie patirtą pergalės skonį, atvedusį pasaulį į taikos kelią. Šventės dalyvius pasveikino Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis. „Kasmet čia ateinančiųjų gretos mažėja. Noriu pasakyti, kad čia atėjusieji kiekvienais metais yra ne silpnesni, o stipresni. Stiprybės kovojant su tais dideliais laiko atstumais, kurie praeina nuo pergalės iki šiandien ir neužmiršta savo išgyvenimų. Man, esančiai šiek tiek jaunesnei, norisi nulenkti galvą prieš jus“,- sveikinimo žodį tarė vicemerė. Pavasarinių gėlių žiedus prie paminklo klojo Šakių seniūnijos vadovai, Seimo nario Mindaugo Basčio patarėja Alytė Bastienė.  Ji taip pat dėkojo kariams už jų pasiaukojimą ir apgailestavo, jog šiandien atsiranda žmonių, norinčių perrašyti istoriją, norinčių ją sumenkinti. Moteris sveikino veteranus su Pergalės ir Europos diena.
 
Kasmet pagerbti karių ateinanti šakietė Danutė kalbėjo, kad gegužės 9-oji - labai svarbi data, sugrąžinusi Lietuvai Vilnių ir Klaipėdą. „Šiandien Europoje vyksta žuvusių tarybinių karių sumenkinimas. Mūsų  gyvųjų pareiga nors gegužės 9-ąją susirinkti karių kapuose kuo gausiau. Dėkoju visiems pergalę prieš fašizmą iškovojusiems kariams. Noriu padėkoti už Lietuvą, už Klaipėdą, už Vilnių. Noriu padėkoti už sugrąžintą tėtį ir už visus sugrįžusius tėčius. Dėkoju ir už Lietuvos mažutėlius, kuriems šitie kariai atvėrė naujas galimybes“,- nuoširdžiai kalbėjo moteris, linkėdama visiems stiprybės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos