baneris leidinys

Ankstų birželio 6-sios rytą vertėtų atsikelti paryčiui, kad nepraleistumėte šimtmečio reginio ir pamatytumėte vieną iš rečiausių astronominių reiškinių - Saulės paviršiumi pralekiančią Venerą. Kito Veneros tranzito žmogaus akys neregės  iki XXII amžiaus, o tiksliau iki 2117 metų.

Birželio 5 – 6 dienomis Žemėje turėsime retą progą stebėti, kaip Venera keliauja priešais Saulę. Ji bus matoma kaip mažas juodas taškas, lėtai judantis per Saulės diską. Tačiau tai pakankamas dydis, kad būtų įžiūrimas plika akimi. Veneros tranzitas - vienas rečiausių astronominių reiškinių. Žmonės stebėjo vos šešis jų – 1639, 1761, 1769, 1882 ir 2004 metais.

Didžiojoje dalyje Europos birželio 6 dienos rytą patekėjus Saulei, jos diske jau bus matoma Venera, o tranzitas jau bus besibaigiantis. Lietuvoje geriausiai jis bus matomas maždaug nuo 3 val. 50 min iki 7 val. 50 min. ryto, kol Saulė pakils virš horizonto. Tačiau stebint šį reiškinį, kaip ir stebint Saulės užtemimą, reikia nepamiršti apsaugos priemonių. Patarimas: niekuomet nežiūrėkite tiesiai į Saulę, nes akies lęšiukas gali sufokusuoti Saulės šviesą į vieną tinklainės tašką ir ją nudeginti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos