baneris leidinys

pyne2Gegužės 24 – 28 dienomis Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos „Pynės“ kolektyvas, vadovaujamas Vitalijos Venienės,  dalyvavo Kijeve vykusiame trečiajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Saulėtasis kaštoniukas“, iš kurio grįžo ne tik su gausybe įspūdžių, bet ir diplomų, padėkų bei apdovanojimų.

Nuotr. Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos „Pynės“ kolektyvas ir jo vadovė V.Venienė džiaugėsi galimybe ir save parodyti, ir kitus pamatyti.

Pasak V.Venienės, į festivalį jie pateko tik praėję griežtą dalyvių atranką, kurioje dalyvauti pasiūlė Kijevo šokių grupės „Vitaminčiki“ vadovai Olegas ir Olena Melnikovai. Festivalyje pasirodė 15 labai profesionalių vaikų ir jaunimo šokių kolektyvų iki 16 metų iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos ir Turkijos, taip pat Kijeve gyvenančių Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Graikijos, Indijos ir Korėjos bendruomenių liaudies šokių ansambliai.

„Nors buvome po kelionės labai pavargę, tačiau džiaugėmės galimybe susipažinti su Kijevo įžymybėmis. Pastebėjome, kad čia likusi rusiška dvasia su visais sovietiniais reliktais, - pasakojo „Pynės“ kolektyvo vadovė. – Buvome labai pagerbti - raudonas kilimas, įnešama Lietuvos vėliava, išskirtinis dėmesys, apsikeitimas kontaktais ir naujos pažintys. Mus priėmė ir Ukrainos kultūros ministras M.A.Kūliniak, ir Svietošinsko rajono valstybinė administracija, kuriems pristatėme ne tik savo kolektyvą, bet ir mūsų rajoną, Lietuvą.“
 
V.Venienė pasakojo, kad „Pynės“ kolektyvas nors ir pasirodė puikiai, tačiau negalėjo nustebinti tokia gausia tautinių kostiumų įvairove, kaip kiti festivalyje dalyvavę kolektyvai, keitę juos kiekvienam šokiui. „Mes turime vieną vienintelį lietuvių liaudies kostiumą, kuriam keičiame tai liemenę, tai apavą, tai vainikėlius, - apgailestavo „Pynės“ vadovė. – Tokio aukšto lygio šokio dar nebuvau mačiusi. Ukrainos, Rusijos šokėjai skraidė scenoje. Kažin, ar galėtume pasiekti tokį meistriškumo lygį. Manau, pas juos tai užkoduota genuose, tačiau pasiekta diena iš dienos repetuojant  ne metus, o keletą iš eilės.“

Į namus „Pynės“ šokėjai ir jų vadovė grįžo pavargę, tačiau laimingi ir pilni įspūdžių. Jie parsivežė Ukrainos kultūros ministro ir festivalio organizatorių įteiktus diplomus, Ukrainos vyriausiojo choreografo M. M.Vantucho Padėkos raštą, asmenines dovanas, tikėdamiesi, kad ne paskutinį kartą dalyvavo tokio aukšto lygio festivalyje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos