baneris leidinys

amerikieciaiAsta GVILDIENĖ

Birželio 6 – 9 dienomis Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje - sujudimas. Mokslo metai jau baigėsi, o pradėtas rekonstruoti stadionas pilnas šokančių moksleivių. Niekam ne paslaptis, kad čia viešėjo jaunimo grupė „The Young Americans“ („Jaunieji amerikiečiai“), keliaujanti po pasaulį su savo kvapą gniaužiančiais pasirodymais, į kuriuos įsitraukia vis daugiau jaunimo. Tai jau antrasis ir, tikimasi, dar nepaskutinis jų vizitas Lukšiuose.

Nuotr. Finalinis „Jaunųjų amerikiečių“ pasirodymas savo emocionalumu uždegė tūkstantinę žiūrovų minią.

Praėjusį trečiadienio vakarą prie Lukšių Vinco Grybo gimnazijos įvyko audringas „Jaunųjų amerikiečių“ - 51 paskutinių kursų studentų iš JAV, Vokietijos, Japonijos, Ispanijos ir kitų šalių – sutikimas. Su jais iš Latvijos Tukumo mieste vykusio „Jaunųjų amerikiečių“ projekto grįžo ir 13 klubo „Lukšiečiai“ bei jų vadovų grupė. Pristatydami projektą „Jaunieji amerikiečiai ir vėl Lukšiuose“, kitą dieną jie susirinkusiuosius pradžiugino šokiu, kurį paruošė kartu su Latvijos, Estijos ir Vokietijos jaunimu.
 
Projekto pristatyme dalyvavo ne tik mūsų rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, Lukšių seniūnas Vidas Cikana bei projekto organizatorė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, bet ir JAV ambasados Lietuvoje atstovai: konsulo pavaduotoja Diana L. Costa su savo vyru Jason Costa, taip pat ambasados internė Justina Daukšaitė, finansiškai prisidėję prie bendro projekto. Jie skyrė lėšas jaunųjų amerikiečių maitinimui.

Iš tiesų, nepakartojamas šou, kuris šeštadienį vyko Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre, vyko tiek amerikiečių, tiek lietuvių jaunimo ir jų vadovų dėka. Kartu su „Jaunaisiais amerikiečiais“ į Lukšius atvyko jų vadybininkas Michael Heib bei vadovai  Maria Markmarh ir Jordan Mantey, kurie kartu su dar 19 vadovų iš įvairių Marijampolės regiono ir Jurbarko rajono mokyklų organizavo į projektą įsitraukusio jaunimo treniruotes, šlifavo šokio judesius ir betarpišką bendravimą su žiūrovu. Šių veržlių žmonių tikslas - ugdyti talentus, suteikti pasitikėjimo savimi, atrasti gyvenimo aistrą, nes daugelis vaikų bijo atsiskleisti. Koją pakiša mūsų lietuviškas kuklumas. Pasak J.Mantey, tai, ką jie daro, yra tiesiog būtina įtraukti į kiekvienos šalies švietimo ugdymo sistemą. „Mes suteikiame ne žinias, ne informaciją. Mes duodame daugiau - aistrą gyventi ir džiaugtis kiekviena akimirka, - kalbėjo jis. – Pats didžiausias mūsų darbo įvertinimas – tai džiaugsmo ašaros žmonių, mačiusių mūsų pasirodymą, akyse.“ Iš tiesų, gyvename tokiame amžiuje, kai dažnas sulenkiame nugarą nuo įvairiausių problemų naštos ir nemokame džiaugtis tuo, ką turime. „Jaunieji amerikiečiai“ – tai gyvas įrodymas, kad pasaulis yra gražus, jei mokame tą grožį pamatyti.

Projekte dalyvavo daugiau kaip 500 aktyvaus jaunimo iš Lukšių Vinco Grybo, Griškabūdžio, Šakių „Žiburio“ bei Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų, Gelgaudiškio, Šakių „Varpo“, Kriūkų, Lekėčių, Plokščių vidurinių bei Šakių „Aukuro“ ir Sintautų pagrindinių mokyklų. Taip pat į Lukšius atvyko Kazlų Rūdos Kazio Griniaus ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijų, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos, Marijampolės kultūros centro šokių grupės „Arabeskas“ bei Šakių kultūros centro šokių grupės „Šmiki šmaki“ atstovai. Prie jų prisijungė nemažas būrys Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos moksleivių ir skautų. Jie visai neseniai Jurbarke kūrė bendrą projektą kartu su „Jaunaisiais amerikiečiais“. Sunku patikėti, bet  Maria Markmarh ir Jordan Mantey sugebėjo nešaukdami, neįsakinėdami ir nelakstydami paskui kiekvieną projekto dalyvį, suvaldyti tiek daug jaunimo.

Nors šou buvo ruošiamas tik tris dienas, žiūrovų nuomone, tokio pasirodymo jiems dar nebuvo tekę matyti. Kas „Jaunųjų amerikiečių“ pasirodymą regėjo praėjusiais metais ir šiemet skubėjo pamatyti tokio pat aukšto lygio renginį. Stebint jaunimo judesius ir emocijas scenoje, nėjo nuo jo atitraukti akių, o dažnam kojos pačios kilnojosi ir norėjosi šokti. Tai tik dar vienas įrodymas, kad galima bendrauti  ir nemokant kalbos. Tai nesunkiai galima daryti veido mimika, rankų gestais ir kūno judesiais.

Projekto organizatoriai stebėjosi „Jaunųjų amerikiečių“ paprastumu – jiems nereikėjo ypatingų gyvenimo sąlygų, didelių salių ar gero aptarnavimo. Jie nakvojo ant čiužinių Lukšių Vinco Grybo gimnazijos klasėse, džiaugėsi skaniu, čia pat gimnazijos virtuvėje pagamintu maistu, daug repetavo ir pasirodymo metu darė viską, kad žmonės išėję iš renginio patys aplinkiniams skleistų geras emocijas. Atsisveikindami „Jaunieji amerikiečiai“ dėkojo projekto organizatorei N.Šapolienei už šiltą priėmimą, rūpestį ir bendradarbiavimą bei perdavė jai specialų prizą – stiklinę statulėlę. Kitų metų birželį jie  ir vėl pažadėjo sugrįžti į Lukšius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos