baneris leidinys

vaicaicio_paminklasKraštiečio Vidmanto Staniulio vadovaujama asociacija „Paminklo poetui Pranui Vaičaičiui fondas“ dar šį pavasarį ėmėsi iniciatyvos rinkti žmonių aukojamus pinigus ir miesto centre statyti paminklą poetui. Nors pinigai paminklui aukojami vangiai, tačiau jau pateikti trijų autorių konkursiniai darbai, kaip turėtų atrodyti paminklas. Savo nuomonę kviečiama išsakyti ir Sintautų bendruomenė.

Nuotr. Sintautiečiai kviečiami atvykti į seniūnijos salę ir išreikšti savo nuomonę bei išrinkti labiausiai patiksiantį paminklo projektą.

Greitu laiku Sintautų miestelis turėtų nušvisti naujomis spalvomis. Jas suteiks naujai sutvarkytas miestelio centras. Atsižvelgdami į tai, veiklūs šio krašto žmonės, buvę kraštiečiai šiemet ėmėsi iniciatyvos įkurti asociaciją „Paminklo poetui Pranui Vaičaičiui fondas“. Ji skirta suvienyti vietos gyventojus, kad miestelio atnaujintoje aikštėje iškiltų paminklas sintautiečių gerbiamam poetui P. Vaičaičiui. Paminklo idėja, pasak jos šalininkų, kilo išanalizavus poeto biografiją bei pasivaikščiojus po Sintautų miestelį, kuriame numatyta įamžinti poeto atminimą.
 
Asociacija sulaukė trijų autorių iš Šakių, Marijampolės ir Kauno pasiūlymų paminklo statybai. Autorius iš Kauno pateikė net tris paminklo projektus. Nuo birželio 10 iki 22 dienos sintautiečiai kviečiami atvykti į Sintautų seniūnijos salę ir susipažinti su čia eksponuojamais darbais bei pareikšti savo nuomonę dėl pateiktų projektų. Birželio 23 dieną Kaune rinksis speciali komisija, kuri, atsižvelgdama į sintautiečių nuomonę, tars paskutinį žodį ir pasakys, kurio autoriaus darbas laimėjo konkursą. Asociacijos vadovas apgailestavo, kad žmonės vangiai aukoja paminklo statybai. Pasak V. Staniulio, jeigu nepatiks nei vienas iš variantų, konkursas bus pratęstas. Paminklo statybai reikia 80 tūkst. litų. Deja, šiuo metu suaukota tik 30 tūkst. Paminklo statybą globoja rajono meras Juozas Bertašius, kuris iš asmeninių lėšų fondui skyrė 500 litų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos