baneris leidinys

Birželio 27-ąją vyko žmonių su negalia sąjungos renginys, kuriame dalyvavo Šakių rajono invalidų klubas „Karo vaikai“. Pagrindinis renginio tikslas buvo aptarti šio klubo veiklą.

Klubas „Karo vaikai“ susikūrė 1995 metais. Tuo metu organizacijoje buvo 22 nariai, nukentėję nuo Antrojo pasaulinio karo. Renginio metu buvo kalbama apie žmonių su negalia reikalavimus. Jie norėjo, kad būtų paremti finansiškai, kad nebūtų tarsi išbraukiami kaip niekam nereikalingi žmonės. Taip pat, „Karo vaikai“ pageidavo, kad jiems būtų suteikiamas transportas, kurio labai reikia. Jie norėtų, kad ši organizacija gyvuotų ir sulauktų aplinkinių dėmesio. Invalidų klubo pirmininkė Marija Mačaitienė pasakojo, kad yra būtina kitų pagalba, nes be kitų nieko nebus, todėl ir prašė nežiūrėti į šį klubą kaip į nereikalingą. Nors šiame klube dabar yra tik 8 nariai, bet jie vis dar tikisi būti išgirsti ir suprasti. Anksčiau ši organizacija buvo suplanavusi paskutinį kartą nuvažiuoti prie jūros, tačiau, neturėdami transporto, negalėjo išpildyti šios savo svajonės, o dabar jau ir jėgos, ir sveikata neleidžia.

Anksčiau rajone buvo vykdoma akcija, kurios metu keletas savanorių važiuodavo pas neįgaliuosius ir veždavo pietus. jie laimingi buvo ne dėl to, kad atveždavo valgyti, bet dėl to, kad vykdavo bendravimas, kurio dabar labiausiai ir trūksta. Kaip pasakojo M. Mačaitienė, neįgaliųjų departamentas įsitikinęs, kad jokio čia bendravimo nereikia, esą neįgaliesiems ir taip gerai, nes jie gauna pensijas, pašalpas, paramas ir pan. „Kodėl neatnaujinus pietų vežiojimo neįgaliesiems, kodėl valdžia negali rasti pinigų? Juk atvažiuotų savanoriai, pabendrautų ir viskas būtų gerai, juk tiek nedaug reikia“, – mąstė M. Mačaitienė. Pasak jos, klubui ir kitiems neįgaliesiems yra siūloma važiuoti į Marijampolę, kur vyksta tam tikri mokymai neįgaliesiems, esą tai puiki veikla, kuri skatina užimtumą ir mokymąsi. „Kokio reikia užimtumo 80-ties metų žmogui? Ir be to, kuo nuvažiuoti iki tos Marijampolės? Mums reikia tik paprasčiausio bendravimo ir žmogiškumo“, – aiškino „Karo vaikų“ atstovė.
 
Organizacijos nariai tiki ir nori, kad rajono taryba nenustumtų į šalį įvairių neįgaliųjų reikalų, kad organizacinės tarybos pirmininkas galėtų dalyvauti posėdžiuose, kuriuose aptariami finansiniai klausimai ir skirstomos lėšos. „Juk turi dalyvauti posėdžiuose ir mūsų – neįgaliųjų – atstovas“, – tikino M. Mačaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos