baneris leidinys

lelesRugsėjo 14 dieną Zanavykų krašto muziejuje atidaryta personalinė vilnietės Aldonos Stasiūnaitės -Pečiūrienės lėlių ir kompiuterinių piešinių paroda. Ją mūsų krašte pasitiko gausi ir įvairiaspalvė publika. Gyvos ir išraiškingos lėlių akys, kuriose atsispindėjo visi žmogiški jausmai, niekam neleido likti abejingais.

Nuotr.  A. Stasiūnaitės – Pečiūrienės sukurtos lėlės, be galo gyvomis ir išraiškingomis akimis, niekam neleido likti abejingais.

Parodą A. Stasiūnaitės - Pečiūrienės kūrybos eilėmis pristatė Zanavykų krašto muziejaus etnologė Rima Vasaitienė, kuri dėkojo autorei už galimybę išvysti jos sukurtas lėles ir pamatyti tokį pasaulį, kokį mato kuriantis žmogus. Parodos lankytojus labiausiai sužavėjo lėlės, kurioms niekas negalėjo likti abejingas. „Jos atrodo tokios tikros ir gyvos, kad rodos ims ir prakalbės arba sumirksės savo didelėmis ir be galo išraiškingomis akimis, kuriose atsispindi visi žmogiški jausmai -  ir liūdesys, ir džiaugsmas, ir meilė.
  
Parodos autorė A. Stasiūnaitė - Pečiūrienė lėles myli nuo vaikystės ir šiandien vis dar negali su jomis atsisveikinti. Filigraniškos meistrystės gražuolės, pasidabinusios mažytėmis kurpaitėmis, pūstais sijonėliais, žabo, preciziškai išsiuvinėtais karoliukais, žvelgia į žiūrovą Comedia del Arte personažų, arlekinų, baleto šokėjų, kolombinų, storulės Freken Bok akimis. Jas dailininkė atsinešė iš margaspalvio teatro pasaulio, kuriame nuolat laukiama stebuklo. Ne mažiau įtaigios - skulptūrinės tekstilinės kaukės, žvelgiančios Picasso apimčių formomis, gaudžiančios meksikietiškų raštų ritmais, pulsuojančios tolimųjų žemynų egzotika. Didžiulė jų ekspozicija Verkių rūmuose - toli gražu ne visas A. Stasiūnaitės-Pečiūrienės kūrinių aruodas. Pasak R.Vasaitienės, jos indėlis į Lietuvos dailę - neaprėpiamai didesnis, o kūrybiškumo ir darbštumo galėtų pavydėti ištisa menininkų gildija. Neišblaškiusi savo kūrybos, brandžiausius savo darbus autorė padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui ir Magdalenos Birutės Stankūnės galerijai Marijampolėje, nutiesdama taip reikalingas šiandieninei Lietuvai geradarystės ir altruizmo gijas. Keletą savo kūrinių autorė padovanojo ir Zanavykų krašto muziejui.

Vilnietę menininkę maloniai nustebino į parodos atidarymą atvykusių šakiečių gausa. Ji visiems dėkojo už dėmesį jos kūrybai. Susirinkusiuosius muzikiniais kūriniais džiugino Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleivė Akvilė Atkočaitytė (mokytoja E. Legotienė).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos