baneris leidinys

juodvalkePraėjusią savaitę Šakių rajone lankėsi Amerikoje gyvenanti garsi Lietuvos rašytoja Eglė Juodvalkė. Ji atvyko kartu su rašytoju Petru Venclovu ir aktore Olita Dautartaite.  Svečiai viešėjo Lukšių ir Kudirkos Naumiesčio gimnazijose.

Nuotr. Rašytoja E. Juodvalkė neabejoja savo sugebėjimais įtaigiai kalbėti bei  nešti patriotizmo misiją Lietuvoje.

Menininkai moksleiviams surengė istorinę – literatūrinę pamoką apie partizaninį laikotarpį. Jie rėmėsi savo knygomis - E. Juodvalkės „Sakalai naktį nemiega“ ir P. Venclovo „Kartybių taurė – iki dugno“. O. Dautartaitė skaitė rašytojų kūrinių ištraukas.

E. Juodvalkė, paklausta, kas paskatino juos vykti į mokyklas, teigė: „Vieną kartą paklausiau savęs: ką tu, vaike, sulaukusi 62 metų padarei gero Lietuvai? Pinigų duoti negaliu, nes neturiu. Mano turtas – moku įtaigiai perteikti mintis, todėl supratau, kad mano misija – kalbėti apie Lietuvą, jos istoriją, jos žaizdas, kurių nevalia pamiršti ir ypač tai svarbu žinoti jaunajai kartai.“
 
Rašytojas P. Venclovas laikosi panašios nuomonės: jis mano, kad istorija mus gali daug ko išmokyti. Rašytojas pasakojo moksleiviams  apie tą sunkų istorinį laikotarpį, kuriuo teko gyventi jo amžininkams, apie sovietinę propagandą, kaip istorija buvo virtusi melo mašina.

Mokyklose viešėjusiems menininkams šis laikotarpis be galo svarbus. Tai ypač pasijuto, kai rašytoja E. Juodvalkė gan skausmingai sureagavo dėl kelių tarpusavyje pasišnibždėjusių gimnazisčių, nesupratusi, kaip kalbant tokiomis temomis galima netekti rimties. Mergaites norėjusi apginti mokytoja pastebėjo, kad yra ne taip lengva prisibelsti į jaunų, gyvenančių Laisvoje Lietuvoje vaikų sielas, nes jiems šie istoriniai faktai yra pakankamai tolimi.

Taigi, kaip rengdami savo programą menininkai stengėsi įgyvendinti savo misiją: skatinti patriotizmą jaunuolių širdyse? Juk ši istorinė tema nuolat gvildenama nacionalinių švenčių, renginių metu. Tam nemažai dėmesio skiriama ir mokyklų programose. „Gilintis į mokyklų programas, kokią informaciją mokiniai jau turi, supraskite, yra ne mūsų reikalas. Mums nerūpi, kaip mokiniai į mus reaguoja. Aš parašiau knygą. Atvežiau ją čia. Ar to negana?“- retoriškai klausė E. Juodvalkė, nešanti patriotizmo žadinimo misiją po Lietuvą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos