baneris leidinys

derliaus_sventeSima KAZARIAN

Šakių Lingio parkas šeštadienį buvo atgijęs: skambėjo dainos, apetitą žadino kepamų blynų kvapas, o piniginė kišenėje taip pat ilgai neužsibūdavo – čia buvo galima įsigyti visko: nuo šiltų ir gražių vilnonių kojinių iki naujų „Volkswagen“ markės automobilių...

Nuotr. Šiemetinės derliaus šventės akcentas – skrybėlės.

.... Bijūnų žiedų ir šlamučių arbata dailiuose krepšeliuose, triušiukai, šuniukai, patalynė, saldainiai, dešros, stebuklingi tepalai nuo visų ligų, sodinukai, pjūklai, putojantis alus, miško uogos, skaniausi vaisiai ir spalvingiausios daržovės... visa tai gundė šakiečius, kurių, nepaisant naktį praūžusios vėtros, palikusios nemažą vėją ir lietų, susirinko tikrai nemažai.

Kas buvo gražaus, kas įdomaus? Kiekvienam, aišku, savo. Tačiau reikia pastebėti, kad mūsų rajono ūkininkai, tautodailininkai pamažu išmoksta save pateikti, būti patrauklūs pirkėjui. Gelgaudiškietis bitininkas Jonas Gvildys savo pardavinėjamą produkciją įkomponavo į prezentaciją „Medaus kelias“, kuriame pristatomos prabangiausios viduramžių prekės – medus, žvakės, žvėrių kailiai. Šakiečiai galėjo pačiupinėti didžiausios bičių priešės, smaližės kiaunės kailiuką. Sintautiškiai ūkininkai, pardavinėję šalto spaudimo sėmenų ir rapsų aliejų, susidomėjusiems ne tik leido padegustuoti, bet ir dalino informaciją apie šių aliejų naudą organizmui.
 
Akį traukė seniūnijų kiemeliai, vienas už kitą gražiau išpuošti gėlėmis, daržovėmis, vaisiais, aptverti puošniomis tvorelėmis, kurios deja, negalėjo sulaikyti viliojančio, pro jas sklindančio blynų kvapo bei muzikos garsų. Gardžiausių blynų konkurse laimėjo Plokščių seniūnija. Jų kepėja Rūta Klimavičienė siūlė net keturių rūšių lietinių – su grybų, vištienos, pikantiško sūrio, varškės įdarais.

Buvo siūloma ir daugiau pramogų – pajodinėti poniu, žirgu, dalyvauti puošniausios skrybėlaitės konkurse. Šakių damos žengė žaliu kilimu ir demonstravo įvairiausias skrybėlaites, išpuoštas rudens dovanomis. Puošniausia pripažinta lekėtiškės Vaidos Brazaitienės skrybėlė.

Netoliese vyko ir žirgų konkūras, kuriame dalyvavo sportininkai iš visos Lietuvos. Gaila, tačiau jis susilaukė labai mažo susidomėjimo, o reginys buvo ypač gražus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos