Poezijos naktis Lukšiuose

poezijaPenktadienio naktį Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko ne šokiai, o daugelis vyresniųjų klasių mokinių dalyvavo ne vakarėliuose – jie atėjo į savo mokyklą klausytis poezijos.

Mokykloje, skendinčioje žvakių šviesioje sklandė baltas poezijos paukštis. Poezijos naktis buvo skirta žymiam lietuvių poetui Maironiui atminti, tačiau buvo kalbama, apie įvairią poeziją ir poeto pašaukimą apskritai. Renginys skirtas ne tik mokiniams, čia galėjo dalyvauti ir jų tėvai, kiti miestelio bendruomenės nariai.

Į svečius atvyko dvi Edukologijos universiteto studentės, poetų klubo „Arka“ atstovės. Birutė ir Vilija pristatė savo veiklą, grojo gitara ir dainavo, skaitė savo poeziją. Jos į mokyklą atvežė ir kitokią nuotaiką – dvelkiančią senamiesčio gatvelėmis, bohemiškais pasisėdėjimais, poetišku gyvenimo būdu.

Netrūko ir daugiau poetų – mokytojų ir buvusių mokyklos mokinių. Jaunesniems mokiniams turbūt buvo įdomu susipažinti su eilėraščius rašančia matematikos mokytoja Rūta iš Lekėčių.
 
Pokalbiai netruko įsivažiuoti ir užtrukti. Nenuostabu, nes bandyta atsakyti į tokius amžinus klausimus, kas yra poezija, kaip ji gimsta, kaip reikėtų rašyti eilėraštį. Išsiskirstę jau po vidurnakčio mokiniai teigė, jog laikas neprailgo, o buvo ir tokių, kurie anksčiau nesidomėję poezija nusprendė atverti jai duris.

Išgerti arbatos ir suvalgyti pyragaitį kvietė arbatinė, kurioje buvo galima pabendrauti prie žvakių šviesos. Malonios padavėjos čia vos spėjo suktis, o kavinė per vakarą uždirbo 200 lt.

Renginį organizavusi lietuvių kalbos mokytoja Stasė Burkšaitienė teigė, jog jai labai svarbu, jog vaikai gyvai pajustų poeziją. O tam daug labiau tinka paslaptingas nakties metas, apie kurį susižavėjęs rašė Maironis, laisva kūrybinė atmosfera, nei įprasta pamoka.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.