baneris leidinys

sausio_13_lauzasVienybės ir susitelkimo padrąsinti lietuviai 1991-ųjų sausio 13-osios naktį prieš tankus, ginkluotus kareivius stojo ginti Laisvės. Ši viena reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų kasmet minima iškilminguose ir prasminguose renginiuose, kad kiekvienas mūsų susimąstytume apie turimą ir galbūt dažnai nevertinamą Laisvę.

Nuotr. Sekmadienį J. Lingio parke liepsnojęs laužas kvietė susiburti ir pajusti vienybės dvasią.

Valstybės ateitis – mūsų atsakomybė

Prieš 22-ejus metus vykę Sausio 13-ios įvykiai prisimenami gausiai šalyje organizuojamuose renginiuose. Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos paminėjimas įvyko Seime. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vyko iškilminga valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. „Sausio 13-ąją susikibę rankomis ir dainuodami lietuviškas dainas Lietuvos žmonės visam pasauliui parodė, kad vienybė ir tikėjimas nugali brutaliausią jėgą. Tragiški įvykiai paliko randą mūsų širdyse, tačiau nepalaužė tikėjimo laisve. Tačiau ją saugoti ir ginti turime kiekvienas ir kasdien”, - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, valstybė - tai ne tik gražūs žodžiai ir gražios idėjos, ne tik diplomatinis pripažinimas ir kariuomenė. Pirmiausia valstybė - tai mūsų kasdienis gyvenimas, pagrįstas žmogiška pagarba ir orumu, mūsų žodžiais ir darbais, todėl kiekvienas turime jausti atsakomybę už jos ateitį.
 
Pagarba atiduota ir rajone

Laisvės gynėjų aukoms atminti ir pagerbti gyvuosius istorijos liudytojus kasmet rajone organizuojamas ne vienas renginys. Tradiciškai bažnyčiose buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos Nepriklausomybę, Laisvę ir jos gynėjus. J. Lingio parke liepsnojantis laužas kvietė susiburti ir pabūti kartu.

Šalies mokyklos ir kitos įstaigos kasmet dalyvauja pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklų languose sutartu laiku suspindėjo žvakių šviesos. Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusiuosius ir nukentėjusius. Piliečių susitelkimas ir vienybė lėmė Lietuvos pergalę prieš agresorių. Organizatoriai tikisi, kad kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes akcijos dalyviai pajus nors dalelytę to vienybės jausmo, kuris apjungė tautą 1991-aisiais ir siekia parodyti, kad esminiais klausimais mes esame vieningi.

Aštuntasis bėgimas

Minint Sausio 13-osios įvykus, Sintautuose jau aštuntą kartą buvo surengtas bėgimas „Sintautai 2013“ seniūno Kęstučio Birbilo taurei laimėti. Kaip ir ankstesniais metais, norinčiųjų bėgti nestigo. Nubėgti beveik aštuonių kilometrų distanciją pasiryžo 47 dalyviai iš Šakių ir Vilkaviškio rajonų. Bėgikams startą davė Sintautuose viešėjęs Seimo narys Mindaugas Bastys ir Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis.   

Berniukų grupėje iki 13 metų pirmasis distanciją įveikė Vytautas Valaitis, antrasis – Ernestas Ulvidas, trečiasis – Deimartas Rasimas. Nuo 14 – iki 17 metų vaikinų amžiaus grupėje pirmas buvo Mantas Šmigelskas. Antras šioje grupėje liko Mantvydas Morozas, o trečias – Mantas Ūsas. Vyresnių nei 18 metų amžiaus grupėje greičiausiai distanciją nubėgo Nerijus Markauskas. Antras šioje amžiaus kategorijoje liko Stasys Stočkus, trečiasis - vyriausiasis bėgikas Gediminas Dovydaitis.

Mergaičių iki 14 metų amžiaus grupėje sparčiausiai atbėgo Gintarė Janulaitytė. Antroji liko Raminta Banaitytė, o trečioji - jauniausioji šio bėgimo dalyvė Viktorija Prapuolenytė. Merginių ir moterų grupėje nuo 14 metų pirmoji finišą kirto Odeta Bazevičiūtė. Antroji šioje kategorijoje liko Vilma Dulinskaitė, trečioji – Laura Malinauskaitė.

Absoliučiu bėgimo nugalėtoju kelerius metus iš eilės tampa vilkaviškietis 28-erių Nerijus Markauskas, kuriam ir buvo įteikta Sintautų seniūno taurė. Jis aštuonių kilometrų distanciją įveikė per 23 minutes 31 sekundę. Beje, finišą pasiekė visi bėgikai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos