baneris leidinys

paroda bituteZanavykų krašto muziejus antradienio popietę buvo panašus į tikrą avilį – čia sugužėjo visas būrys darbštuolių Žmonių su negalia sąjungos „Bitučių“ klubo moterų, pristačiusių savo antrąją rankdarbių parodą.
 
Nuotr. S. Vasaitienė (dešinėje) džiaugėsi, kad T. Virokaitienės vadovaujamos moterys kuria vis įvairesnius rankdarbius, į savo būrį pritraukia vis daugiau entuziasčių.
 
Ne vienas parodos lankytojas pastebėjo, kad muziejus seniai bebuvo toks pilnas ir gyvybingas. Tačiau tam yra priežastis - paroda ne vieno autoriaus, o viso klubo, kuriam priklauso 22 neįgalūs nariai. Tiesa, parodoje pristatyti 17 bitučių ir vieno bitinėlio sukurti rankdarbiai.

Iš viso, kaip pristatė sąjungos pirmininkė Stasė Vasaitienė, sąjungoje veikia septyni skirtinga veikla užsiimantys klubai. „Bitutės“ – paskutinysis, bet toli gražu ne prasčiausias. „Bitutėms“ vadovaujanti Teresė Virokaitienė pastebi, kad klubą papildo vis daugiau entuziasčių, o ir esančioms nei kruopštumo, nei išradingumo netrūksta. Aišku, nuolat reikia domėtis bei neatsilikti nuo technikos bei technologijų naujovių, bendrauti su bendraminčiais, pasidalinti savo patirtimi. Vadovė prisimena, kad 2011 metų rudenį įsikūręs darbštuolių klubas per praėjusius metus turėjo 40 užsiėmimų, 17 rankdarbių pamokų, nekalbant apie dalyvavimą įvairiose mugėse, šventėse. „Pirmosiose pamokose gimė organzos ir sutažo sagė, laimės medeliai. Vėliau origami gulbės, biserio gėlės, vitražas ant šilko, dekupažas, origami gėlytės, šilko tapyba ir t.t.“, - prisimena T. Virokaitienė. Be šia technika atliktų darbų parodoje buvo galima išvysti ir nertų bei megztų drabužių, papuošalų, atvirukų, paveikslų ar riešinių... Niekas nepaneigtų, kad darbai išsiskiria tiek technikos, tiek eksponatų gausa. „Bitučių“ klubo moterys pastebi, kad galbūt kai kam pristatomi rankdarbiai tik eilinė smulkmena, tačiau į kiekvieną jų įdėta rankų šiluma, teigiamos emocijos, kruopštumas – neįkainojama vertybė, kurios, priešingai nei rankdarbio, nenusipirksi už jokius pinigus. Daugelis „Bitučių“ tikino, kad rankdarbiai buvo visuomet prie širdies, nors daugiau laiko šiai veiklai atsirado pablogėjus sveikatai.

Kad moterys veiklios ne tik klube, bet ir savo bendruomenėje, liudijo bendruomeniečių sveikinimai, komplimentai. Kidulių seniūnas Algirdas Stankevičius ir bendruomenės pirmininkas Leonidas Mazura džiaugėsi, kad šiam klubui priklauso ir veikli kidulietė Asta Bunikienė, be kurios neįsivaizduojami miestelio renginiai, susibūrimai. Pasak vyriškių, ji ne bitutė, o visa bitė, be kurios neįsivaizduojamas Kidulių gyvenimas. Panašiai buvo kalbama ir apie pačią klubo pirmininkę, kuri yra Kriūkų krašto pasididžiavimas. Tad nieko stebėtina, kad tokioms bitutėms susibūrus į vieną vietą gimsta įvairiausi darbai. Veiklias moteris parodos atidarymo proga sveikino ir Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto kolektyvas, nes ne viena „Bitučių“ klubo narė yra šio universiteto studentė. Pačios autorės noriai pasakojo apie savo darbus, jų kūrimo subtilybes, techniką.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos