baneris leidinys

vaino kurybaKetvirtadienį Zyplių dvaro centriniuose rūmuose atidaryta Ričardo Vaino retrospektyvinė drožybos darbų paroda.
 
Nuotr. Parodoje eksponuojamos ne tik medžio skulptūros, bet ir tapybos darbai.
 
R. Vainas gimė Panevėžyje, vėliau mokėsi ir įgijo teisininko specialybę Vilniaus universitete. Dirbo Marijampolės municipaliniame dramos teatre aktoriumi ir scenografu. Po to baigė mokslus Vilniaus dailės akademijoje. Parodose menininkas dalyvauja nuo 1980 metų. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos, Vokietijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos ir JAV kolekcionieriai.

R. Vaino medžio skulptūrų personažai ypač ryškūs, spalvoti. Medžio skulptūros visiškai praradusios medžiagiškumą, apgobtos lyg drabužių klostėmis, dėmesį traukia išraiškingais veidais.

Parodoje be medžio skulptūrų eksponuojami ir R. Vaino tapybos darbai, žavintys sodriomis, spalvomis, išraiškingumu. Pats autorius sako, kad kūrybos procesas – viena iš gyvenimo pažinimo formų. Užbaigtas kūrinys, pasak R. Vaino, egzistuoja savarankiškai ir jau nepriklauso nuo autoriaus valios. Darbais centriniuose dvaro rūmuose bus galima grožėtis apie mėnesį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos