baneris leidinys

lampickoLukšiuose, Zyplių dvaro centriniuose rūmuose, atidaryta drožėjo Sauliaus Lampicko drožybos darbų paroda pagal Balį Buračą (lietuvių pedagogas, fotografas, etnografas, kraštotyrininkas, spaudos bendradarbis). Drožėjas savo drožiniais tarsi nuspalvino juodai baltus fotografo darbus.
 
S. Lampickas gimė 1962 metais Pakruojo rajone,  Rozalime. Medžio drožyba susidomėjo 1989 metais. 1991 metais surengė pirmąją autorinę parodą Alytuje. Nuo 1992 metų jis Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 2005-aisiais jam suteiktas meno kūrėjo statusas.

Alytuje S. Lampickas yra surengęs ne vieną  autorinę parodą, taip pat jo darbai buvo pristatyti ir kituose Lietuvos miestuose, užsienyje. Menininkas dalyvauja medžio drožėjų pleneruose. Jis du kartus yra tapęs L. Šepkos vardo premijos laureatu, Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos laureatu, geriausiu Alytaus apskrities liaudies meistru.

„Jaučiuosi įbridęs į svaiginančią kūrybos, ieškojimų, atradimų ir nusivylimų upę. Drožyba lyg magija, lyg stovėjimas prie gilaus šulinio, kai semi, semi vandenį, o jo daugėja“ , - teigia parodos autorius.

S. Lampickas Alytaus dailiųjų amatų mokykloje dirba pedagoginį darbą. Nemažai jo kūrybinių sumanymų išsipildė mokinių dėka. Ieškojimuose gimusios idėjos tobulėjo ir įsikūnijo jo drožiniuose: atsirado didesni ir mažesni obuoliai, netikėti augaliniai motyvai, o šioje parodoje eksponuojamuose darbuose - tarsi gyvi naminiai gyvuliukai ir paukščiai. Šio autoriaus darbai jau ne vieną kartą puikavosi Zyplių dvaro galerijose. Ši S. Lampicko paroda stebina darbų atlikimo kruopštumu, juose gausu liaudiškų motyvų, džiugina tarsi sušildytos ir į kitą erdvę perkeltos B.Buračo nuotraukos - spalvingi drožiniai.

S. Lampicko drožybos parodą ir gegužės mėnesį galima aplankyti Lukšiuose, Zyplių dvaro centriniuose rūmuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos