baneris leidinys

orkestras vokieciaiPraėjusią savaitę Šakiuose ir jų apylinkėse viešėjo seniai mūsų kraštą savu laikantys Heseno ir Saksonijos žemių savanoriai, su kuriais bendrystę ne vieną dešimtį metų  palaiko evangelikų liuteronų kunigas Virginijus Kelertas. Tik šįkart į Šakių vaikų globos namus jie atvyko ne su teptukais ar statybinėmis medžiagomis, o su dūdomis – su tikrų tikriausiu pučiamųjų orkestru.
 
Nuotr. Keturiolika bendraminčių iš Vokietijos susibūrė į pučiamųjų orkestrą atskiram projektui – koncertams Lietuvoje.
 
Pasak V.Kelerto, idėja surengti pučiamųjų koncertą Šakiuose ir Sudarge kilo maždaug prieš metus. Į Vaikų globos namus atvykstantiems savanoriams iš Vokietijos kilo mintis čia atvykti ne su kastuvais, teptukais ir statybinėmis medžiagomis, o su muzikos instrumentais ir surengti čia pučiamųjų orkestro koncertą. Juo labiau, kad daugelis labdaringa veikla užsiimančių vokiečių, laisvalaikiu mėgsta muzikuoti ir groja viename ar kitame savo krašto orkestre. Tad 14 bendraminčių susibūrė atskiram projektui – koncertams Lietuvoje.

Kartu su pučiamųjų orkestru į Šakius atvyko dar 17 svečių iš Vokietijos. Tarp jų ir niekada nenuilstantis mūsų krašto Garbės pilietis Johannes Kunze. Jo teigimu, orkestro dalyviai jokių išskirtinių tikslų neturėjo. Atvyko šįsyk ne dirbti, o tiesiog paatostogauti ir suteikti žmonėms džiaugsmo. Jie grojo Šv.Mišių evangelikų liuteronų bažnyčioje metu. Be to, aukoti Šv.Mišias kunigui V.Kelertui padėjo ir Šakiuose viešinti Brunlos evangelikų liuteronų kunigė Steffi Stark. Pučiamųjų orkestras koncertavo Šakių J.Lingio parke, Sudarge, Jurbarke ir net Vilniuje, kur artimus ryšius palaiko su vietiniu evangelikų liuteronų bažnyčios ansambliu „Adoremus“ ir jo vadove Renata Moraite. Kadangi lietuviai keletą kartų koncertavo Vokietijoje, tai dabar buvo lyg ir atsakomasis vokiečių vizitas.

Nors ir lijo lietus, pakilią nuotaiką svečių iš Vokietijos orkestras palaikė ir smagiai pagrojo naujai pradėtų statyti Šakių šeimyninių vaikų globos namų kertinio akmens šventinimo ceremonijoje. Kitą savaitę jie ketina pailsėti prie jūros ir surengti keletą koncertų Klaipėdos krašte. „Šiandien sunku pasakyti, ar tokie orkestro pasirodymai Lietuvoje taps tradiciniais, tačiau, kad dar ne sykį čia atvyksime, tikrai galiu pažadėti“, - patikino J.Kunze.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos