baneris leidinys

dovydaitisGintarė MARTINAITIENĖ
 
Penktadienį Žiedų galerijoje atidaryta skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio paroda „Origami skulptūroje į erdvę“, kurios metu pristatytos  skulptoriaus vizijos, kaip jo darbai galėtų papuošti Šakių miesto erdvę.
 
Nuotr. Antrojoje parodoje K. Dovydaitis pristatė savo vizijas, kaip jas įgyvendinus būtų galima papuošti Šakių miestą.
 
Pasak menininko Ričardo Miluko, K. Dovydaičiui rūpi jo gimtojo miesto erdvės, žmonės, todėl jis nori prisidėti prie miesto gerovės ir augimo, siūlo puošti aplinką nuotaikingai ir žaismingai. „Juk vienas geras darbas gimdo kitą, viena padovanota šypsena gali iššaukti šimtus“, - tikina menininkas. K. Dovydaičio skulptūros būtent tokios. Be to, jos ypač originalios, nes dirbdamas su metalu skulptorius siekia pabrėžti idėjos lengvumą, tad ir pasirinko savo kūriniams origami – popieriaus lankstinių plastiką skulptūroje.

Antrojoje skulptoriaus parodoje buvo pristatyta, kaip jo origami skulptūros galėtų papuošti miesto erdvę. Pats skulptorius pripažino, kad kol kas tai tik vizija, bet kodėl gi ji negalėtų virsti tikrove? Tuo labiau, kad parodos lankytojai buvo susižavėję K. Dovydaičio vizijomis, kurias įgyvendinus Šakiai turėtų išskirtinį braižą, nebanalius akcentus. Pavyzdžiui, miesto ežerą galėtų papuošti skulptūrinė kompozicija „Gervės“, parke – įsikurti origami arkliai, o ant vieno ar kito pastato, ar greta jo, įsitaisyti vienoks ar kitoks gyvūnas. Žinoma, norint tai įgyvendinti, reikėtų ne tik lėšų, bet ir palaikymo, supratimo. Čia jau kitas klausimas, nes turbūt iškiltų dilema, ar Šakiams reikia tikrojo meno, ar užtenka miesto ežere esančio ir savivaldybę bei kai kurias įmones reprezentuojančio fontanėlio.

Be to, parodos metu buvo galima išvysti ne tik vizualizacijas, bet ir origami darbus, kurie lapkričio mėnesį trims valandoms buvo pristatyti Šakių rotušėje. K. Dovydaitis juokavo, kad D. Bublaitienė, įkurdama galeriją, tai padarė dėl jo, nes dabar ir Šakiuose galima profesionaliai eksponuoti darbus.

Kol kas skulptoriaus darbais bei vizijomis galime pasigrožėti Žiedų galerijoje, o rudenį juos galėsime pamatyti ir Gelgaudiškio dvare - K. Dovydaitis planuoja atidaryti dar vieną parodą, tik šįkart su darbų interpretacijomis. Belieka tikėtis, kad darbų interpretacijos kada nors papuoš ir miesto erdves.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos