baneris leidinys

Liepos 20 dieną Ritinių bendruomenės centras rinkosi jau į keturioliktąją Sūrių šventę. Nors oras ir nedžiugino – lietus išblaškė šventės dalyvius, tačiau tradicijų neatsisakyta. Kaip ir kasmet, buvo pagerbtos visos šventėje dalyvavusios sūrių spaudėjos, išrinktas Sūrių sūris, svečiams iš Mosėdžio ir Vilniaus pristatyta „Sūrių namų“ edukacinė programa.
 
Pasak Ritinių bendruomenės centro pirmininko Kęstučio Kasperavičiaus, viskas būtų buvę labai puiku, jei šventės nebūtų sugadinęs lietus. „Kadangi bendruomenės centro namuose dar vis vyksta remonto darbai, teko išsiskaidyti į kelias grupeles, - pasakojo pirmininkas. – Tačiau geros nuotaikos netrūko, o didžioji sūrių dalis buvo išparduota dar oficialiai šventei neprasidėjus.“

Su savo sūriais į šventę atskubėjo Girdžių bendruomenės centro (Jurbarko raj.) atstovai, tačiau geriausia sūrininke, komisijos sprendimu, pripažinta mūsų krašto sūrių gaminimo specialistė - ritiniškė Marytė Dubauskienė. Jos sūrį komisijai pristatė marti Lina Dubauskienė – jau keturiolika metų pati spaudžianti sūrius. „Sūrių namų“ virtuvėje Elena Kavaliauskienė ir Janina Ilgūnaitienė svečiams demonstravo saldinio sūrio gaminimo vingrybes. Čia vis dažniau į Ritinius atvykstantiems interesantams pristatoma ir keptų sūrių gamybos specifika.

Ritinių bendruomenės centras šiemet pirmą kartą dalyvauja Lietuvos automobilių direkcijos rengiamame bendruomenių eismo saugumo projekte, kurį pristatė E.Kavaliauskienė. Ji meistriškai suvaidino kaimo žmonėms įprastą vaizdelį – iš laukų su pilnomis pieno kanutėmis dviračiu parminančią kaimo moteriškę. Šventės dalyviai turėjo atspėti, kokias taisykles ji pažeidė. Tiems, kurie atsakė teisingai, J. Ilgūnaitienė dalijo saugaus eismo priemones – atšvaitus bei liemenes.

Nors oras ir pabjuro, tačiau liūdėti neleido kaimo kapelos „Santaka“ (Jurbarkas) armonikieriai, energingai muzikavę visos šventės metu, net tada, kai pliaupė lietus ir nebuvo kam klausytis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos