baneris leidinys

paminklinis akmuo„Ten lavonų prikasta daugybė, kas besuskaičiuos dabar?..- apie partizanų kapavietes ir kitus šiurpius to meto įvykius pasakojo buvęs Šakių tremtinių ir politinių kalinių bendrijos pirmininkas Pranas Endriukaitis.
 
Nuotr. Dabar čia pašventintas paminklinis akmuo, o liudininkai mena šioje vietoje atkastas sovietinio režimo aukų kūnų liekanas.
 
„Anksčiau netoliese dabartinio Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro buvo stribų būstinė. Stribai parvilkdavo nušautus partizanus, pamesdavo prie ūkinių pastatų ir jie ten ilgai gulėdavo kaip masalas, tikintis, kad artimieji atėję pažiūrėti, išsiduos. Galiausiai kas nors šiuos išniekintus kūnus užkasdavo“,- teigė P. Endriukaitis. Praėjusį šeštadienį ten pašventintas paminklinis akmuo sovietinio režimo aukoms atminti.

P. Endriukaitis atskleidžia, kad lavonai būdavo užkasami „nelabai rimtai“: „Dar sovietmečiu darbininkai kasdami griovius prie Siesarties atkasdavo po nestoru žemių sluoksniu palaidotus partizanų kūnus. Toliau nekasė, padarė, ką reikia, ir užkasė. Pasakojo, kad dar matėsi languoti marškiniai. Darbininkai man parodė šią vietą, ir mes 1989 metais ten pastatėme medinį kryželį. Buvo viena laidojimo vieta Giedručiuose pasiesarčiais, tai pasakojo, kad netoliese gyvenantiems žmonėms šuo žmogaus ranką buvo parvilkęs. Be abejo, daug ko dar nežinome, bet stribeliai, kiek jų dar yra gyvų, sąžiningai tyli. Partizano Runo seserys norėjo išsiaiškinti, kur jų brolio kūnas, net tiesiai šviesiai pasiklausė buvusių stribų, tačiau tie lyg vandens į burną prisipylętyli.“ Kapaviečių Šakiuose pilna. P. Endriukaičio teigimu, rasta lavonų ir prie vandentiekio: „Visi Šakiai tą vandenį gėrė, niekas nepaisė nei kokių ten sanitarinių reikalavimų, nei nieko.“

Paminklas sovietinio režimo aukoms atminti atsirado Šakių politinių kalinių ir tremtinių bendrijos iniciatyva, organizavo bendrijos vadovas Arvydas Pyragas. Teresės Ižganaitienės teigimu, akmuo pasirinktas, nes jis yra amžiams, o medinių kryžių ateinančios kartos tikrai jau neatstatinės: „Vaikams jau nerūpės tokie dalykai“,- įsitikinusi moteris.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos