baneris leidinys

Praėjusį ketvirtadienį Šakių viešosios bibliotekos vedėja Regina Ūsienė dalyvavo susitikime su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Buvo kalbėta apie bibliotekų tinklo optimizavimą.
 
Ministras D. Pavalkis: teigė, kad optimizavimas turėtų vykti proto ribose. Optimizuojant bibliotekų tinklą reikėtų atsižvelgti į vietos sąlygas ir poreikius, nesiimti drastiškų sprendimų. Kol kas nebuvo aptarti jokie konkretūs pakeitimai, tiesiog nusakyti patys optimizavimo principai. Algų didinimo klausimas bibliotekų darbuotojams buvo nukeltas.

R. Ūsienė pritaria ministro nuomonei, jog bibliotekos gyvuos tol, kol žmonės į jas eis: „Jei laikysim mokyklą ar biblioteką ir lauksim, kad kas ateitų, nieko gero nebus. Nepastatysime ant kiekvieno kampo gydytojo, teisininko ir taip toliau. Optimizavimas turi būti. Mes negalime laukti, kad kas ateitų. Mes patys turime eiti, o ne laukti kitų. Savo darbą turi dirbti specialistai, ir turi dirbti gerai. Visada reikia žiūrėti, kas tame kaime darosi, ar yra kam skaityti? Ar mes turime ką pasiūlyti? Reikia rodyti, ką turi, reikia žmonėms suteikti informacijos, būti matomiems ir žinomiems.

Nuo 2002 m. rajone uždaryti septyni Šakių viešosios bibliotekos skyriai. Paskutinė biblioteka uždaryta 2010 m. Baltrušiuose.

R. Ūsienė teigė, kad šiuo metu visos rajono bibliotekos yra funkcionuojančios: „Jau nieko uždaryti nereikėtų,“  - mano Šakių viešosios bibliotekos direktorė.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos