akcija2024 568px

fasizmo aukomsTradiciškai būrelis šakiečių Batiškių kapinėse prisiminimais, gėlių žiedais, žvakelių šviesa pagerbė nacizmo aukas. Šįmet jau paminėtos masinių žydų naikinimo 72-osios metinės.   
 
Nuotr. Būrelis šakiečių Batiškių kapinėse dar kartą pagerbė fašizmo aukų atminimą.    
 
Dar kartą į kruvinų žudynių vietą – Batiškių kapines būrelis šakiečių susirinko paminėti ir pagerbti sušaudytų nekaltų žmonių atminimą. Prieš 72-ejus metus, liepos 30 dieną, prasidėjo pati šiurpiausia žmonijos tragedija, kurios metu buvo sunaikinta nemažai žydų, lietuvių ir kitų tautų žmonių. Skaičiuojama, jog būtent šioje vietoje iš viso sušaudyta apie keturis tūkst. žydų, lietuvių, rusų, kitų tautybių žmonių.

Batiškių kapinės mena nekaltų žmonių aimanas, dejones, jų patirtą smurtą. Anot Danutės Liudžiuvienės, prieš 72-ejus metus patirti išgyvenimai sukelia daug skaudžių prisiminimų. Dažnai prieš akis iškyla vaizdai iš gyvenimo koncentracijos stovykloje, išvarytų žmonių alinantis darbas Vokietijoje, šaudymai, deginimai, naikinimai. Praėjusią savaitę Batiškių kapinėse vykusio paminėjimo metu kalbėjęs Šakių rajono pagyvenusių žmonių ir II-ojo pasaulinio karo veteranų sąjungos vadovas Jonas Bosas dar kartą pabrėžė, jog apie šią istorijos atkarpą per mažai kalbama. Pasak jo, ypač jaunimas nedaug žino apie fašistų padarytą skriaudą. „Vyresnioji karta patyrė daug smurto, nepriteklių, pavojų, buvo pykčio ir neapykantos“, - kalbėjo J. Bosas. Prisiminus 1944 metais priverstiniams darbams į Vokietiją vykdytus trėmimus, šiandien galima tik pasvarstyti, kokia būtų tapusi vokiečių okupuota Lietuva. Jau karo metais iš Trečiojo Reicho į Lietuvą plūdo vokiečių kolonistai. Laimei, šis XX-ojo amžiaus blogis buvo nugalėtas.

Susirinkusieji tylos minute pagerbė sušaudytas fašizmo aukas, ant jų kapų padėjo gėlės, uždegė žvakeles. Poetė Danutė Bastienė jausmingai padeklamavo savo kūrybos eilėraštį. Paminėjime buvo padėkota Šakių seniūnui Alfonsui Jakui už rūpestingai prižiūrimas kapines.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos