baneris leidinys

valentasŠakių rotušės foje praėjusio penktadienio popietę atidaryta kauniečio menininko, Lietuvos dailininkų sąjungos nario Vidmanto Valento kūrybos darbų paroda. Pasveikinti menininką susirinko nemažas būrys meno gerbėjų, savivaldybės atstovų, dailininko žmona bei dukra, rajono menininkai.
 
Nuotr. Dailininkas V.Valentas Šakiuose surengtoje personalinėje parodoje pristatė 2010 -2012 metais specifine pastelės technika sukurtus darbus.
 
Vidmantas Valentas (g. 1946 m.) Lietuvoje pirmiausia žinomas kaip vitražistas, o nuo 2006 metų parodose pradėjo dalyvauti  kaip karikatūristas. Vėliau jo darbų amplitudė ir technika dar labiau išsiplėtė. V.Valentas  yra baigęs S.Žuko taikomosios dailės technikumą, vėliau  studijavo Vilniaus dailės institute, kur įgijo dekoratyvinės dailės dailininko specialybę. Kaunietis menininkas taip pat yra ir Lietuvos kino mėgėjų sąjungos narys. Šiuo metu jis vadovauja leidybos ir video paslaugų įmonei „V3 studija“.

V.Valentas nuolat dalyvauja grupinėse parodose, yra surengęs ne vieną autorinę akvarelės, tapybos, pastelės parodą. Jis yra 2013 metų Lietuvos banko išleistos sidabrinės kolekcinės monetos 1863 metų sukilimui atminti dailininkas.

Rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, sveikindama dailininką su parodos atidarymu, pasidžiaugė, kad šakiečiai jau antrą kartą turi puikią progą susipažinti su šio menininko, kurio šaknys siekia  Sintautų kraštą, darbais. „Mes dažnai jį matome mūsų krašte, - tai su filmavimo kamera, tai besidomintį mūsų krašto kultūriniu gyvenimu. Prieš dvejus metus rotušėje  jį  pasitikome su akvarelės darbų paroda, o šiandien jau matome ant sienų kabančius pastelės darbus,“- sakė A.Kasparevičienė.

Rajono savivaldybės vicemerė Rima Rauktienė prisipažino esanti  ištikima profesinalaus meno gerbėja, tad visada džiaugiasi, kai šakiečiams atsiranda galimybės apsilankyti parodose, prisiliesti nors trumpam prie profesionalaus meno. „Dėkoju Jums už gražias rudeniškas spalvas ir už šilumą, sklindančią iš Jūsų darbų“,- sakė vicemerė.

Dailininkas neslėpė, kad savo kūrybą  vertina  gana kritiškai ir siekia optimaliausio rezultato. „Gaila, kad taip greitai bėga laikas ir metai jau slegia pečius. Vis sunkiau rasti naujų temų ir spalvų, nes nesinori kartotis“,- atvirai kalbėjo menininkas.  Bičiulį pasveikinti atvykęs kaunietis skulptorius Sigitas Straigis linkėjo  išsaugoti savitą stilių ir nepamiršti, kad su pastele dirbo ir garsusis mūsų menininkas M.K.Čiurlionis.  Šakiuose surengtoje V.Valento  parodoje pristatomas  2010-2012 metų laikotarpiu specifine pastelės technika sukurtų darbų ciklas. Tai – peizažai  bei techninės kompozicijos.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos