Jonas iš Slavikų. Norėčiau sužinoti, ar priskirta veterinarijos felčerė turi pati nustatinėti kainas už aptarnavimą ir vaistų išrašymą gyvuliams, ženklinimą ir registraciją. Ar yra nustatyti valstybiniai tarifai ir kokie jie turi būti?

Atsakymas. Valstybiniai tarifai yra skirti tik užkrečiamųjų ligų kontrolei. Tai yra kraujo tyrimams leukozei ir bruceliozei ištirti, bei tuberkulinizacijai atlikti. Šie tarifai yra rekomendacinio pobūdžio ir jų taikymas priklauso nuo veterinarijos gydytojo ir ūkininko tarpusavio susitarimo, nes negalima taikyti vienodus tarifus ūkinikui turinčiam 200 karvių ir 2 karves.  

Kiti aptarnavimo tarifai, tokie kaip gydymas, profilaktinių priemonių atlikimas, konsultacijos yra ūkininko ir veterinarijos gydytojo tarpusavio susitarimo reikalas. Daugeliu atvejų stambūs ūkininkai pasirašo aptarnavimo sutartis su veterinarijos gydytojais, nes tai reikalaujama ir dėl mano minėtų užkrečiamųjų ligų kontrolės, ir tai gali būti naudinga dėl bandos sveikatingumo priežiūros ir stebėjimo. Kaip pavyzdį galima pateikti Vokietijos ūkius, kur veterinarijos gydytojas pasirašo sutartį su ūkininku, jis turi prisijungimą per internetą prie ūkininko kontrolės, ženklinimo, gyvulių judėjimo ir pieno produktyvumo duomenų. Panaudodamas šiuos duomenis gydytojas nuolat stebi bandą ir produkcijos, ar kitų parametrų pakitimai jam rodo, kad prasideda problema jo kontroliuojamame ūkyje. Tada jis informuoja ūkininką ir sprendžia problemą. Taip daugeliu atvejų „užbėgama ligai už akių‘, išvengiant galimų nuostolių.

Tačiau šių tyrimų vienas veterinarijos felčeris negali atlikti. Pagal LR veterinarijos įstatymo 12 straipsnį - „veterinarijos felčeriai ir technikai dirba privačiai kontroliuojami veterinarijos gydytojo“. Todėl ūkio kontrolę ir priežiūrą dėl ligų gali atlikti veterinarijos gydytojas, arba jo kontroliuojamas veterinarijos felčeris.  Tuo tarpu gyvulių ženklinimą ir registraciją veterinarijos felčeris gali atlikti, jeigu yra išklausęs kursus ir turi tam tikrą kvalifikaciją.

Atsakė – LSMU veterinarijos akademijos dr. Ramūnas Antanaitis

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos