akcija2024 568px

Marijampolės apskrities laikraštis „Suvalkietis“ baigia įgyvendinti Europos Komisijos, atstovaujančios Europos Sąjungai (ES), remiamą projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“.

Marijampolės apskrities laikraštis „Suvalkietis“ pradėjo įgyvendinti Europos Komisijos finansuojamą projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“. Šis projektas – sėkmingo dalyvavimo kvietime teikti paraiškas dėl paramos informavimo priemonėms, informuojančioms apie Europos Sąjungos sanglaudos politiką, rezultatas.

Metus truksiantį projektą įgyvendinsime kartu su partneriu Marijampolės televizija ir kompleksiškai analizuosime temas, orientuotas į penkis pagrindinius 2021–2027 metų ES sanglaudos politikos programos tikslus. Didelį dėmesį skirsime klimato kaitos prevencijai, energetiniam efektyvumui, smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui, inovacijoms, socialinės atskirties mažinimui. Projekto ašis, vienijanti visas temas – tvari regiono plėtra: aplinkos apsaugos, ekonomikos ir socialinės plėtros tikslų derinimas.  
top plansete
Dvidešimt pirmasis amžius yra išskirtinis tuo, kad mus beveik kiekvienoje kasdienio gyvenimo smulkmenoje supa elektroniniai įrenginiai. Jie mums padeda ne tik atlikti būtinus darbus greičiau ir lengviau, bet net ir padeda atsipalaiduoti bei pailsėti. Vaikai taip pat labai jaunam amžiuje pradeda pirmuosius kartus naudotis išmaniaisiais telefonais, žaisti kompiuteriais ir planšetėmis. Nors didelė dalis tėvų bando kuo ilgiau apsaugoti vaiką nuo elektroninio pasaulio, visgi tai dabar padaryti labai sunku.
Nors gyvenamieji rąstiniai namai nuo seno buvo vertinami kaip puikus pasirinkimas sezoniniam poilsiui, šiais laikais jie vis mažiau skiriasi nuo namų, kuriuose galima gyventi ištisus metus. Dėl unikalios medienos išvaizdos, ilgaamžiškumo ir kitų savybių, mediniai nameliai šiandien yra viena populiariausių gyvenamųjų namų rūšių rinkoje. Įmonės www.meistronamai.lt specialistų teigimu, įvairių tipų gyvenamųjų rąstinių namelių fasado apdaila suteikia galimybę sukurti unikalų, šiuolaikišką tokio namo stilių, kuriame mediena tampa ne paprastumo ir mažos kainos, o prabangos ir natūralumo simboliu.
sekcijos baldai
Mažos svetainės interjero kūrimas – nėra viena lengviausių užduočių. Tai reikalauja žinių, kruopštumo, o kartais ir patirties. Svetainėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norime, kad ji būtų erdvi, patogi ir jauki vieta ilsėtis bei leisti laiką su šeima. Šiame straipsnyje patarsime, kaip įrengti mažą svetainę, kad savo funkcionalumu, estetika ir erdvės pojūčiu ji prilygtų net ir erdviausiai svetainei.
shutterstock 1368658232
Esu jaunas specialistas, ką tik baigęs mokslus. Pirmą kartą dalyvavau pokalbyje dėl darbo, kurio tikrai norėčiau. Tačiau per jį potencialus darbdavys iš vėžių išmušė, kai paklausė, ar stočiau į profesinę sąjungą. Žinau tik tiek, kad profesinės sąjungos atstovauja darbuotojų interesams. Ar man stoti į ją? O gal nebūsiu priimtas į darbą tokiu atveju?
valentukeviciusKaip tinkamai nusišalinti nuo interesų konflikto? Reikalavimus sugriežtinę ir šiurkštaus tarnybinės etikos pažeidimo sąvoką įtvirtinę šiųmečiai įstatymų pakeitimai sukėlė sujudimą savivaldybėse. Netylant skambučiams, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pateikė rekomendacijas merams ir savivaldybių tarybų nariams, kaip tinkamai vengti interesų konfliktų.

Nuotr. VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius mano, kad kartais tarybos nariai tiesiog nežino, kaip tinkamai nusišalinti vienu ar kitu klausimu, kad būtų išvengta interesų konflikto.

Paskelbtoje rezoliucijoje „Dėl savivaldybės mero ir savivaldybės tarybos narių nusišalinimo“ VTEK detalizavo įstatymais įtvirtintą nusišalinimo formulę „informuoti-nedalyvauti-deklaruoti“.
Nuo liepos 1 d. įvedamas akcizas už žemdirbiams skirtą kurą - minimalus 21 euro už toną tarifas. Prognozuojama, kad valstybės biudžetas dėl to gaus apie 7 mln. Eur pajamų per metus.
 
Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamas Akcizų įstatymo pataisas.

Kaimo reikalų komiteto nariai siūlė Seimui šį akcizą įvesti nuo 2017 m., tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas, nes Lietuvai ir taip jau gresia baudos dėl vėlavimo.

Dabar dyzelinas, skirtas žemės ūkio įmonėms ir ūkininkams, žvejybos vidaus vandenyse įmonėms ir mokomuosius ūkius turinčioms žemės ūkio mokykloms, neapmokestinamas. Maksimalų neapmokestinamų degalų kiekį metams nustato Vyriausybė.

Be Lietuvos, kol kas tokio mokesčio neturi Kipras, bet jis irgi jį įsiveda nuo liepos.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos