baneris leidinys

sekcijos baldai
Mažos svetainės interjero kūrimas – nėra viena lengviausių užduočių. Tai reikalauja žinių, kruopštumo, o kartais ir patirties. Svetainėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norime, kad ji būtų erdvi, patogi ir jauki vieta ilsėtis bei leisti laiką su šeima. Šiame straipsnyje patarsime, kaip įrengti mažą svetainę, kad savo funkcionalumu, estetika ir erdvės pojūčiu ji prilygtų net ir erdviausiai svetainei.
shutterstock 1368658232
Esu jaunas specialistas, ką tik baigęs mokslus. Pirmą kartą dalyvavau pokalbyje dėl darbo, kurio tikrai norėčiau. Tačiau per jį potencialus darbdavys iš vėžių išmušė, kai paklausė, ar stočiau į profesinę sąjungą. Žinau tik tiek, kad profesinės sąjungos atstovauja darbuotojų interesams. Ar man stoti į ją? O gal nebūsiu priimtas į darbą tokiu atveju?
valentukeviciusKaip tinkamai nusišalinti nuo interesų konflikto? Reikalavimus sugriežtinę ir šiurkštaus tarnybinės etikos pažeidimo sąvoką įtvirtinę šiųmečiai įstatymų pakeitimai sukėlė sujudimą savivaldybėse. Netylant skambučiams, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pateikė rekomendacijas merams ir savivaldybių tarybų nariams, kaip tinkamai vengti interesų konfliktų.

Nuotr. VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius mano, kad kartais tarybos nariai tiesiog nežino, kaip tinkamai nusišalinti vienu ar kitu klausimu, kad būtų išvengta interesų konflikto.

Paskelbtoje rezoliucijoje „Dėl savivaldybės mero ir savivaldybės tarybos narių nusišalinimo“ VTEK detalizavo įstatymais įtvirtintą nusišalinimo formulę „informuoti-nedalyvauti-deklaruoti“.
Nuo liepos 1 d. įvedamas akcizas už žemdirbiams skirtą kurą - minimalus 21 euro už toną tarifas. Prognozuojama, kad valstybės biudžetas dėl to gaus apie 7 mln. Eur pajamų per metus.
 
Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamas Akcizų įstatymo pataisas.

Kaimo reikalų komiteto nariai siūlė Seimui šį akcizą įvesti nuo 2017 m., tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas, nes Lietuvai ir taip jau gresia baudos dėl vėlavimo.

Dabar dyzelinas, skirtas žemės ūkio įmonėms ir ūkininkams, žvejybos vidaus vandenyse įmonėms ir mokomuosius ūkius turinčioms žemės ūkio mokykloms, neapmokestinamas. Maksimalų neapmokestinamų degalų kiekį metams nustato Vyriausybė.

Be Lietuvos, kol kas tokio mokesčio neturi Kipras, bet jis irgi jį įsiveda nuo liepos.
 
„Draugo“ inf.
Nuo liepos 1 d., didėjant minimaliam mėnesiniam atlyginimui (MMA), keičiasi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis, kuris nuo šiol sieks 29 Eur.
 
Teisės aktuose įtvirtintas PSD įmokos dydis nesikeičia,  jis ir toliau lieka toks pat – 9 proc. nuo MMA.

Svarbu žinoti, kad tie žmonės, kurie PSD įmokas iki š.m. liepos 1 d. jau sumokėjo į priekį už kelis mėnesius ar metus (t.y., vykdantys individualią ir žemės ūkio veiklas, įsigiję verslo liudijimus), neturėtų nerimauti. Jiems draustumas PSD nenutrūks ir jie galės gauti reikiamas gydymo paslaugas nemokamai mūsų šalies gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su ligonių kasomis. Šios paslaugos jiems ir toliau bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
„Draugo“ inf.
Šiaulietis Rolandas visą gyvenimą norėjo įsigyti naujutelaitį BMW automobilį, visgi vidutinę algą uždirbantis vyras sau to leisti tiesiog negalėjo. Žinoma, visuomet egzistavo paskolos galimybė, tačiau dviejų vaikų tėvas nenorėjo įsipareigoti bankams.
 
„Visi turime svajonių, aš nesu išskirtinis ir taip pat tokią turėjau. Gal teoriškai ir galėjau sutaupyti svajonių mašinai, tačiau juk turiu ir šeimą – tai būtų labai savanaudiškas poelgis. O imti paskolą vien tam, mano asmenine nuomone, būtų ganėtinai kvaila ir neapdairu“, - pasakojo Rolandas.

Dabar vyras gali pasidžiaugti, jog svajonė jau tapo realybe – prie seno „Renault“ automobilio garaže puikuojasi ir išsvajotasis BMW. Lėšų pastarajam Rolandas gavo... žaisdamas internetiniame kazino.

„Visada sakiau, kad jeigu kažko tikrai labai nori, turi to kažkaip siekti. Aš asmeniškai tai dariau ir ką mes turime? Man pasisekė!“,  - džiaugėsi šiaulietis.

Rolandas pinigus savo svajonei uždirbo prie pokerio stalo. Jis varžėsi su žaidėjais iš viso pasaulio ir galiausiai laimėjo išties didelę, 60 tūkstančių eurų siekiančią sumą.
„Daug kas kalba, kad prie to priprantama, kad apskritai, taip žmogus neišlošia, o tik pralošia visus pinigus. Galbūt taip gali būti, jeigu esi besotis ir neturi saiko. Aš į viską žiūrėjau loterijos principu, tikrai neleidau sau ant stalo statyti labai didelių sumų, bet man galiausiai tiesiog pasisekė“, - šypsodamasis pasakojo laimingasis.
Lietuvos banko duomenis, 2013 m. privačių asmenų perlaidos į Lietuvą buvo 5,3 mlrd. Lt, 2013 m. pirmąjį pusmetį jos sudarė 2,2 mlrd. Lt, o 2014 m. per tą patį laikotarpį buvo 2,7 mlrd. Lt. Taigi vien per pirmąjį pusmetį į Lietuvą atkeliavo 0,5 mlrd. litų daugiau nei pernai.
 
Iš ankstesnių metų statistikos matyti, kad paskutinis metų ketvirtis būna dosniausias metuose – pernai paskutinįjį metų ketvirtį pervesta beveik 1,5 mlrd. litų, tai yra apie 130 mln. litų daugiau nei ankstesnį ketvirtį. Taigi, panašu, kad šiemet gimtinėje likusiems artimiesiems emigrantai perves rekordinę sumą pinigų. Emigrantų perlaidų svarbą pripažįsta ir Finansų ministerija, kuri 2014-2017 m. ekonomikos apžvalgoje nurodo, kad augantis darbo užmokestis, užsienyje uždirbtos pajamos ir geri vartotojų lūkesčiai pirmoje šių metų pusėje vartojimą augino 5,2 proc.
 
„Draugo“ inf
Seimas pritarė teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus pasiūlymams įteisinti piliečių balsavimą internetu. Parengtuose įstatymų projektuose siūloma įteisinti balsavimą internetu Prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, Europos Parlamento rinkimų bei referendumų metu.
 
Teisingumo ministerijos užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad internetiniam balsavimui pritaria beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų (65 proc.), o nepritaria tik penktadalis Lietuvos gyventojų. Balsuoti internetu galėtų visi Lietuvos gyventojai, kurie gali save identifikuoti internetu elektroniniu parašu arba per elektroninę bankininkystę. Įteisinus balsavimą internetu, galimybė balsuoti tradiciniu būdu ir toliau išliktų. Balsuojant internetu, rinkimų rezultatai būtų apdorojami žymiai greičiau, būtų užtikrinta asmens teisių ir duomenų apsauga ir jų privatumas, reikėtų mažiau lėšų tiek biuletenių spausdinimui, tiek rinkimų komisijų narių darbo užmokesčiui, sumažėtų eilės rinkimų apylinkėse. Iniciatorių teigimu, elektroninio balsavimo sistemai sukurti reikės apie 4 mln. litų. Tam numatoma panaudoti informacinės visuomenės plėtrai numatytas lėšas.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos