baneris leidinys

sakieciai mitingasSpalio pirmąją dieną Vilniuje vyko didesnių pensijų reikalaujančių pagyvenusių žmonių mitingas į kurį vyko ir šakiečiai. Lietuvos Pensininkų partijos pirmininkas V. J. Kadžys iš Vilniaus miesto savivaldybės buvo gavęs leidimą į pensininkų mitingą suburti iki 300 žmonių grupę, tačiau nuo Kudirkos aikštės Seimo link pajudėjo apie 100 vyresniojo amžiaus asmenų, nešinų vieninteliu Lietuvos pensininkų partijos plakatu. Mitinguotojus saugojo būrelis policininkų.
 
Nuotr. Šakiečiai iš mitingo grįžo nusiminę ir pikti, nes dėl pensijų atstatymo ir padidinimo nebuvo pasakyta nieko tokio, kas juos galėtų pradžiuginti.
 
Į mitingą buvo atvykusi Seimo pirmininkė L. Graužinienė. Mitingo dalyviai jos klausė, kada gi bus atstatytos pensijos, tačiau pirmininkė atsakė, jog tam nėra lėšų. Tuomet pagyvenę žmonės pasiūlė vieną mėnesį seimo nariams nemokėti atlyginimų ir bent kiek kompensuoti pensininkams nuostolius, tačiau seimo pirmininkė atsakė, jog tų pinigų nepakaktų.

Mitingo dalyviai skundėsi mažomis pensijomis, esą jie šiuos pinigus užsidirbo, o dabar niekas jų neatiduoda. Vienas vyriškis guodėsi, jog jam kol kas negrąžinti 16 tūkst. litų.

Pensininkų partijos Šakių skyriaus valdybos narė Elena Antanavičienė teigė, kad Šakiečiai iš mitingo grįžo visai nepakiliomis nuotaikomis, kadangi mitinge nebuvo pasakyta nieko konkretaus, kas juos pradžiugintų. Mitinge kalbėjo ir dėl pensijų atstatymo ir padidinimo savo nuomonę išreiškė ir Pensininkų partijos Šakių skyriaus pirmininkė Onutė Valaitienė ir partijos narė Zita Ilgūnaitienė.

Sunkmečiu nurėžtos pensijos bus pradedamos kompensuoti šių metų lapkritį. Šis procesas tęsis daugiau kaip dvejus metus - per pusę milijono pensininkų paskutiniųjų kompensacijų sulauks 2016 metų gruodį.

Nuo kitų metų liepos taip pat planuojama didinti bazinę pensiją, dėl ko vidutinė reali senatvės pensija didės 16-17 litų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos