baneris leidinys

zilinskieneMūsų rajono Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“ kartu su Kauno raj. Žemaičių kultūros draugijos Simono Stanevičiaus draugija ir Skuodo raj. Mosėdžio seniūnijos bendruomene pateko į finalą nominacijai „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, apimančiai paveldo objektų sutvarkymą, krašto istorijos, kultūros paveldo, tradicijų, gimtosios kalbos, tarmių išsaugojimą, istorinių vietų, įvykių įamžinimą, materialaus ir nematerialaus paveldo rinkimą, muziejų, archyvų įkūrimą ar knygų leidybą.

Nuotr. Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkė Genutė Žilinskienė.

Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkė Genutė Žilinskienė kalbėjo, kad „be jokių abejonių tikisi laimėti šį konkursą, nes per 8 metus bendruomenė tikrai padarė labai daug žingsnių Gelgaudiškio dvaro išsaugojimui. Tai unikalus atvejis, kai žmonės patys nori tapti  tikraisiais dvaro šeimininkais.“
 
Nominacijai „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, kuri apima saugios, patogios aplinkos gyventi ir dirbti, gyvenamosios vietovės infrastruktūros kūrimą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą, išsaugant ar atkuriant tradicinį kraštovaizdį, sėkmingą socialinių problemų sprendimą, darbo vietų kūrimą, socialinės atskirties grupių, neįgaliųjų įtraukimą, išrinktos trys bendruomenės: Kelmės raj. Budraičių bendruomenė, Biržų raj. Šukionių bendruomenė ir Marijampolės Marijonų globojama bendruomenė.

Nominacijai „Už kūrybiškumo ugdymą, kultūros tradicijų išsaugojimą ir sklaidą“, apimančiai kultūrinės veiklos puoselėjimą, renginių, kultūrinių akcijų organizavimą, vaikų užimtumo ir neformalaus ugdymo organizavimą, meno kolektyvų kūrimą, atrinkta Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras”, Telšių raj. Luokės bendruomenė bei Vilniaus m. visuomeninė organizacija „Balsių bendruomenė”.

Nacionaliniame bendruomenių konkurse „Tikime laisve“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui, iš visos šalies jau atrinktos devynios finalininkės. Konkurso komisijos narių, žymių visuomenės ir kultūros veikėjų: poeto Marcelijus Martinaičio, kunigo Ričardo Doveikos, politologo Antano Kulakausko, poeto, prozininko Vytauto V. Landsbergio, liaudies dainų atlikėjos Veronikos Povilionienės, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės, Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapio redaktorės Erikos Sraigytės, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Guodos Burokienės, taip pat valstybės institucijų atstovų, vertinimu, visos bendruomenės buvo labai stiprios, pristatė įdomias ir naudingas iniciatyvas, todėl buvo sunku iš daugiau kaip 90 išrinkti 9 verčiausias.       

Bendruomenės finalininkės bus pristatytos regioninėje ir nacionalinėje spaudoje bei Lietuvos televizijoje, o spalio pabaigoje baigiamajame renginyje trys iš jų, išrinktos komisijos ir visuomenės balsais, bus apdovanotos specialiais prizais.

P.S. Rugsėjo 27 dieną į Gelgaudiškį atvyksta Lietuvos televizija filmuoti reportažo apie konkurso „Tikime laisve“ finalininkę Gelgaudiškio bendruomenės centrą „Atgaiva“.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos