baneris leidinys

vyriausybeGriežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartojimo atsakomybę, naudoti socialinės reklamos priemones, piniginėmis priemonėmis skatinti kontrabandą kontroliuojančius pareigūnus - tokiomis priemonėmis gyventojai siūlo Vyriausybei kovoti su kontrabanda. Vyriausybė, paskelbusi viešąsias konsultacijas su visuomene, per mažiau nei 3 mėnesius sulaukė per 80 pasiūlymų, kaip šalinti kontrabandos priežastis bei kovoti su ja.

Ministro Pirmininko kanclerio Deivido Matulionio teigimu, šią vasarą startavusios viešosios konsultacijos kaip dar viena bendravimo su visuomene forma ilgainiui turėtų įgauti pagreitį. Nemažai konstruktyvių gyventojų pasiūlymų teisėsaugos institucijos jau vykdo.

Kontrabandos priežastis šalinti gyventojai siūlo įvairiais būdais - mažinant akcizus prekėms, kurias patogu gabenti kontrabanda, ir didinant toms, kurias sunku gabenti kontrabanda, mažinant mokesčius, didinant piliečių užimtumą ar net naikinant patentininkų institutą.
 
Siūlydami kovos su kontrabanda būdus, piliečiai dažniausiai mini priemones, kaip gerinti valstybės institucijų ir tarnybų darbo organizavimą bei griežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartotojų atsakomybę. Visuomenės nuomone, efektyviai kovoti su kontrabanda galima įvedant visuotinį pajamų ir turto deklaravimą bei privalomus kasos aparatus turguose ir kitose prekybos vietose.

Piliečiai pastebi, kad stabdant kontrabandą ir nelegalių prekių apyvartą reikėtų daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui bei ugdymui. Anot konsultacijos dalyvių, informuoti visuomenę apie kontrabandos sukeliamą žalą ir ilgalaikį poveikį galima kuriant socialinę reklamą. Ji padėtų sudaryti visuotinę nepakantumo atmosferą vengiantiesiems mokėti mokesčius. Taip pat turėtų būti viešinamas kontrabandos informacijos telefonas ir skiriamas atlygis informaciją pateikusiems gyventojams.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos