baneris leidinys

evangelijos_dienosAsta GVILDIENĖ

Praėjusiais metais „Evangelijos dienos“ į Vilnių sukvietė  dešimtis tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos. Jau tradiciniu tampantis vienas didžiausių šių metų nemokamų renginių vyko antrus metus iš eilės spalio 15 – 17 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Nuotr. „Evangelijos dienose“ dalyvavo tūkstančiai žmonių iš daugiau nei 90 Lietuvos evangelinių bendruomenių.

Festivalyje dalyvavo tūkstančiai žmonių iš daugiau nei 90 Lietuvos evangelinių bendruomenių. Laukiami ir priimti buvo visi atvykusieji: tikintieji ir laisvamaniai,  atėję vien tik pasiimti maisto produktų paketų, pasiklausyti žinomų muzikos atlikėjų koncerto ar susitikti su iškalbinguoju pamokslininku ir pastoriumi Deividu Hathaway iš Didžiosios Britanijos.

Į „Evangelijos dienas“ vyko ir 24 Šakių rajono gyventojai, jų tarpe devyniolika VšĮ ,,Šakių vaikų globos namai” globotinių, kurie dalyvavo „Evangelijos dienų“ renginyje „Šviesk ryškiai!“ Jame, pasak Šakių evangelikų liuteronų parapijos klebono Virginijaus Kelerto, buvo skelbiama evangelija vaikams suprantama kalba: vaidinimu, dainomis, žaidimo forma. Vaikai jau antrus metus iš eilės važiuoja į šį renginį. Pavyko pakalbinti septintoką Virginijų, kuris važiavo į tokį renginį pirmą kartą. Jis papasakojo, kad į renginį „Šviesk ryškiai!“ susirinko labai daug vaikų. Pakili jų nuotaika, įdomus spektaklis ir gražios dainos apie Dievą sužavėjo visus. Iš „Evangelijos dienų“ Vilniuje vaikai grįžo pakilios nuotaikos ir kupini nepamirštamų įspūdžių, kuriais visą vakarą dalijosi su savo draugais.
 
Pagrindiniu „Evangelijos dienų“ akcentu, aišku, buvo susitikimas su visame pasaulyje žinomu evangelikų liuteronų pastoriumi D. Hathaway, kuris per 60 tarnystės metų su savo paskaitomis aplankė daugybę pasaulio šalių, kalbėjo milijonams klausytojų tiesiogiai ir televizijos eteryje. Lietuvoje „Evangelijos dienose“ D.Hathaway lankosi jau antrą kartą. „Malda turi didžiulę galią“, - kalbėjo jis, įsitikinęs maldos visagališkumu, ir troško tai įrodyti supažindindamas žmones su Jėzumi, nes kaip sakė D.Hathaway, daugelis žino, kas yra religija, tačiau mažai kas iš tiesų pažįsta Jėzų ir tiki tuo, kaip Jis gali mums šiandien padėti! D.Hathaway tikisi ir vėl sugrįžti į Lietuvą skelbti Viešpaties Jėzaus Kristaus Evangeliją – Evangeliją ženklų ir stebuklų.

Po susitikimo su garsiuoju Evangelijos mokytoju „Evangelijos dienų“ dalyviai  galėjo pasidžiaugti įspūdingu koncertu. Abi renginio dienas „Siemens“ arenoje koncertavo Mia, Rosita Čivilytė, Donatas Montvydas, Sasha Song, „Sounds in G“, Vaida Genytė, Ovidijus Vyšniauskas, Vaidas Vyšniauskas, Judita Leitaitė, Aušra Cicėnaitė ir kiti žymūs atlikėjai. Be to, Šv. Kotrynos bažnyčioje buvo galima pasiklausyti klasikinės muzikos - Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Donato Katkaus, Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“,  solistai Jurgita Lopetaitė, Vilija Mikštaitė, Egidijus Dauskurdis, Vaidas Vyšniauskas atliko G.F.Hendelio oratoriją „Mesijas“.

Pasak operos dainininko ir protestantų pastoriaus Vaido Vyšniausko, kilnūs darbai paverčia mus karaliais, ir turbūt kilniausias darbas yra ištiesti pagalbos ir vilties ranką kiekvienam jos stokojančiam. „Evangelijos dienos“ Lietuvoje - tai Dievo meilės ženklas ir mažam, ir dideliam. Mums reikalinga tokia viltis, kuri būtų stipresnė ir tarnautų kaip inkaras krizės metu, nes ši krizė nėra nei pirma, nei paskutinė“, - kalbėjo V.Vyšniauskas.

„Evangelijos dienų“ metu,buvo pasirūpinta ir sunkiai besiverčiančiais Lietuvos gyventojais. Savaitgalį buvo išdalyta apie 10 tūkst. maisto produktų rinkinių, kuriuos į Lietuvą atvežė D. Hathaway įkurtas humanitarinis fondas, jau antrus metus iš eilės tiesiantis pagalbos ranką Lietuvos žmonėms.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos