baneris leidinys

vaigauskasLapkričio 3-iąją prasidėjo savivaldybių tarybų rinkimų politinė kampanija. Iki gruodžio 24 dienos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priims politinių partijų, ketinančių kelti kandidatų sąrašus, ir asmenų, ketinančių keltis kandidatais į savivaldybių tarybų narius, prašymus registruoti politinės kampanijos dalyviais. Nuo šiol visos išlaidos, skirtos politinei kampanijai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš šios kampanijos sąskaitoje esančių lėšų.

Savivaldybių tarybų rinkimų politinė kampanija dėl įstatymo pataisos gali būti gerokai skurdesnė nei buvusios, rašo "Lietuvos žinios".

Politikai tik dabar apsižiūrėjo, kad prieš artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus teks verstis su gerokai menkesnėmis pajamomis, nes pavasarį patys lengva ranka palaimino Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisas, įpareigojančias partijas remiančius fizinius asmenis deklaruoti turtą ir pajamas.
 
Nuotr. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas taip pat prognozuoja, kad nauja tvarka gali smarkiai atsiliepti rinkimų kampanijos finansams.
     
Nesvarbu, ar savo mylimai partijai žmogus skirs maksimalią 42 tūkst. 360 litų sumą, ar 10 litų, prieš tai privalės Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikti savo ir savo šeimos deklaraciją. VMI patikrins, ar aukotojas iš tiesų turi tiek lėšų bei turto, kad gali pamaloninti ir kitus. Neabejojama, kad toks reikalavimas nemenkai daliai rėmėjų atmuš norą aukoti net pačiai artimiausiai politinei jėgai.

"Karpydami nagus nukirpome ir plaštaką", - įstatymo pataisą, įsigaliojusią nuo rugsėjo 15 dienos, apibūdino partijos Tvarka ir teisingumas vicepirmininkas bei frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis. Politiko nuomone, pradinė intencija - sugriežtinti reikalavimus aukotojams, kad į partijų kasas nepatektų "juodųjų" pinigų - yra gera, tačiau reikalavimas deklaruoti pajamas - perteklinė. "Turime institucijų, kurios gali patikrinti aukotojų sąrašus ir įtartinų asmenų paklausti, kodėl jie tokie dosnūs", - sakė V. Mazuronis. Jis mano, kad privalomas deklaravimas atmuš žmonių norą paremti partijas.

"Mes, liberalai, sakome: reikėjo griežtinti įstatymo nuostatas, bet tikrai ne tokiu būdu - realiai eliminuojant fizinius asmenis", - teigė Liberalų sąjūdžio rinkimų štabo vadovas Šarūnas Gustainis. Pasak jo, pati deklaravimo tvarka, kai reikia pateikti pastarųjų 12 mėnesių deklaracijas, visiškai neadekvati maksimalios aukos dydžiui.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas taip pat prognozuoja, kad nauja tvarka gali smarkiai atsiliepti rinkimų kampanijos finansams. "Nors ką gali žinoti, gal daugiau lėšų aukos juridiniai asmenys. O ir ištikimiausi partijų rėmėjai gal nepatingės deklaruoti savo pajamų", - spėjo VRK vadovas.

Jis apgailestavo, kad pataisų rengėjai, užuot leidę aukoti visiems, kurie VMI teikia kasmetines pajamų deklaracijas, pasirinko 12 mėnesių deklaravimo terminą. "Matyt, tokia nuostata liko per nesusipratimą. Svarstant pataisas vyko kova dėl visų normų, jas suderinti buvo sunku", - sakė VRK pirmininkas.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos