baneris leidinys

kontrabanda3Po ilgų diskusijų Vyriausybė nutarė, kad siūlys Seimui už kontrabandos gabenimą taikyti baudą arba laisvės atėmimą iki 5 metų, kai prekių vertė viršija 50 MGL (6500 litų) - tai yra penkis kartus mažesnės vertės kontrabanda nei iki šiol (250 MGL). Jei krovinys vertas daugiau kaip 200 MGL (26 tūkst. litų), tai bus traktuojama kaip sunkus nusikaltimas, už kurį numatytas tik laisvės atėmimas iki 8 metų. Už pakartotinai gabenamą kontrabandą Administraciniame teisės pažeidimų kodekse numatoma konfiskuoti ir gabenimo priemonę.

Kovos su kontrabanda pakete taip pat siekiama stiprinti kovą su organizuotomis kontrabandininkų grupėmis. Vyriausybė pritarė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams turėtų būti suteikti įgaliojimai taikyti organizuoto nusikalstamumo užkardymo priemones. Iki šiol oficialų perspėjimą, taip pat galimybę inicijuoti teismo įpareigojimų skyrimą ir kontroliuoti, kaip vykdomi paskirti teismo įpareigojimai siekiant užkardyti nusikalstamų susivienijimų ir organizuotų grupuočių nusikalstamą veiklą, gali tik policijos pareigūnai.

Šią savaitę Vyriausybė iš esmės sutarė, kad siekiant kovoti su šešėline ekonomika reikalingos ne tik griežtesnės baudos, bet ir pareigūnų skatinimo sistema.
 
Su kontrabanda kovojantiems pareigūnams skatinti kitąmet turėtų būti skirta iki 5 mln. litų. Planuojama, kad bus skatinami Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės ir Policijos departamentų, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Prokuratūros ir Mokesčių inspekcijos pareigūnai. Įstatymai taip pat nustato, kad vienkartinis skatinimas gali būti ne daugiau kaip keturi mėnesiniai atlyginimai. Konkrečią skatinimo tvarką artimiausiu metu Vyriausybei turėtų pateikti Ministro Pirmininko kanclerio vadovaujama tarpžinybinė darbo grupė.

Griežtinti kontrabandą vykdančių asmenų, pareigūnų ir kontrabandinių prekių vartojimo atsakomybę, piniginėmis priemonėmis skatinti kontrabandą kontroliuojančius pareigūnus - tokias priemones siūlė ir Lietuvos gyventojai, dalyvavę Vyriausybės paskelbtoje viešojoje konsultacijoje "Kaip stabdyti kontrabandą ir nelegalių prekių apyvartą". Šios konsultacijos su visuomene metu per mažiau nei 3 mėnesius Vyriausybė sulaukė apie 80 pasiūlymų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos