baneris leidinys

seimas1Alkoholiu ir toliau bus leidžiama prekiauti nuo 8 iki 22 val. Taip nusprendė Seimas, ketvirtadienį svarstęs Prezidento veto.

Už tai, kad įstatymas būtų svarstomas iš naujo, balsavo 46 parlamentarai, prieš - 73. Taigi įstatymas yra laikomas nepriimtu.

Prezidentės pozicijai Seime atstovavęs vyriausiasis patarėjas ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas pažymėjo, kad Seimo priimto įstatymo nuostatos, kuriomis yra pailginamas prekybos alkoholiniais gėrimais laikas mažmeninės prekybos įmonėse nuo 8 iki 24 valandos, ne mažina, o tik didina alkoholinių gėrimų prieinamumą, o kartu ir jų vartojimą. Taigi, šalies vadovės nuomone, įstatymo nuostatos yra ydingos savo turiniu, todėl negali tapti valstybės vykdomos sveikatos politikos dalimi.

Anot Prezidentės vyriausiojo patarėjo, alkoholio prieinamumo gerinimas gali turėti neigiamos įtakos ir kriminogeninei situacijai. Policijos departamento duomenys rodo, kad tuo metu, kai buvo taikomi griežtesni ribojimai, situacija labai pagerėjo, pavyzdžiui, žūčių dėl neblaivių vairuotojų kaltės sumažėjo beveik per pusę: 2008 metais dėl to žuvo 42 žmonės, 2009 metais - 37, o 2010-aisiais - 23. Sumažėjo ir neblaivių įstatymus pažeidusių asmenų: 2008 metais tokių buvo 5556, 2009-aisiais - 5100, 2010 metais - 4705.
 
N. Udrėnas nesutiko, kad pardavimo laiko pailginimas, o kartu ir padidėję pardavimai pagelbėtų biudžetui, nes, pasak jo, papildoma našta viešiesiems finansams užgriūtų per kitur. "1 litas pajamų sukuria 6 litus papildomų išlaidų kitoms funkcijoms", - sakė Prezidentės vyriausiasis patarėjas.

Valstybės vadovės atstovas dėstė, kad prekybos laiko pailginimas paskatintų ir jaunimo girtavimą. "Gavome daug jaunimo laiškų, kad dažnai jie iki 22 val. nebūna nusipirkę pakankamai svaigalų, bet vėliau nedrįsta eiti į nelegalų tašką ir išsiskirsto", - sakė N. Udrėnas.

Tokiai Prezidentės nuomonei pritarė ir dalis parlamentarų. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Seime Vaidotas Bacevičius teigė, kad prie dabartinio prekybos alkoholiu laiko ribojimų yra prisitaikę ir vartotojai, ir prekybos centrai, tad nėra racionalu jį keisti.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos