baneris leidinys

Gruodžio 13 dieną susisiekimo ministras Eligijus Masiulis įteikė padėkas pirmosioms 75 seniūnijoms, baigusioms įgyvendinti antrąjį plačiajuosčio interneto plėtros etapą ir pasirengusioms naudotis sparčiuoju interneto ryšiu. Tarp apdovanotųjų yra Kudirkos Naumiesčio, Lukšių, Sintautų, Slavikų ir Šakių seniūnijos.

Projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ metu šalyje diegiama plačiajuosčio interneto prieiga ir kuriamas tinklas, jungiantis Lietuvos kaimiškųjų seniūnijų administracines įstaigas, gyventojus bei verslo įmones. Projektas įgyvendinamas visose šalies kaimiškosiose seniūnijose, kurių yra apie 500.

Renginyje kalbėjęs ministras pabrėžė, jog įgyvendinant šį projektą, labai svarbus vietos bendruomenės dalyvavimas ir asmeninė kiekvieno seniūno iniciatyva prisidedant prie sparčiojo interneto infrastruktūros kūrimo seniūnijoje. Ministras E. Masiulis įsitikęs, kad projektas sumažina miestų ir kaimiškųjų vietovių atskirtį, nes nutiesus plačiajuosčio interneto tinklą, dar beveik 700 tūkstančių gyventojų regionuose turės galimybę internetu registruotis pas gydytoją, gauti valstybinių institucijų pažymas, susisiekti su švietimo įstaigomis, surasti darbą, mokytis, pramogauti ir t. t.
 
2005–2008 m. įgyvendinant pirmąjį plačiajuosčio interneto tinklo RAIN plėtros etapą buvo sukurta plačiajuosčio ryšio infrastruktūra, jungianti 467 šalies kaimiškąsias seniūnijas su savivaldybėmis, taip pat – su 330 mokymo įstaigų. Šviesolaidinis internetas pasiekė daugiau nei 300 tūkst. gyventojų. Sukurta infrastruktūra jau naudojasi 29 ryšio operatoriai. Apie 75 mln. Lt vertės projektas buvo iš dalies finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Vilniuje vykusioje Padėkų įteikimo šventėje dalyvavo Šakių, Slavikų, Sintautų, Lukšių seniūnai. Tik Kudirkos Naumiesčio seniūnas į Vilnių nevyko. Pasak Slavikų seniūno Vidmanto Sprainaičio, renginyje buvo padėkota už pagalbą seniūnijose diegiant internetą. Seniūnas džiaugėsi apdovanojimu, bet jo nesureikšmino.  Be mūsų rajono dar buvo padėkota 70 šalies seniūnijų.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos