akcija2024 568px

Ketinama uždrausti mėtines, įvairaus skonio ir plonas cigaretes. Tačiau manoma, kad šis draudimas padidins kontrabandininkų pelnus.
 
Nauji apribojimai tabako gaminiams įsigaliotų, jei būtų priimta direktyva. Tačiau dėl jos nesutariama ir pačioje Europos Sąjungoje. Reformos iniciatoriai įsitikinę, kad įvairių skonių ir plonos cigaretės skatina rūkymą tarp jaunimo.

Tačiau Lietuvoje atliktos apklausos rezultatai rodo, kad tam pritaria tik du procentai apklaustųjų.

„Respondentai mano, kad šios priemonės ne tik nesumažins rūkančiųjų skaičiaus, ko siekiama direktyva, bet dar ir padidins kontrabandą. Uždraudus mėtines ir plonas cigaretes, žmonės jų dairysis nelegalioje rinkoje - taip teigia 90 proc. apklaustųjų”, - sakė organizacijos „Lietuva be šešėlio” vadovas Kęstutis Kupšys.

83 proc. apklaustųjų mano, kad dėl draudimų nukentės ir legaliai prekiaujantys mažmenininkai. Tą ne kartą yra pripažinę ir šalies verslininkai, užsiimantys tabako gaminių prekyba.

Ekspertai neabejoja, kad tokie sprendimai tik dar labiau paskatins kontrabandą. Lyginant su šešėline alkoholio ir degalų prekyba, tabako gaminių kontrabanda šiuo metu yra didžiausia problema šalyje.

Organizacijos „Lietuva be šešėlio” duomenimis, šalies biudžetas dėl kontrabandinių rūkalų kasmet netenka maždaug 300 mln. litų. Tinklalapyje besisukantis skaitiklis, skaičiuojantis kontrabandinių cigarečių žalą ekonomikai, rodo, kad per sekundę dėl kontrabandinės ekonomikos Lietuvos biudžetas praranda po 19 litų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos