baneris leidinys

fontanas remontasApie tūkstančius eurų kainavusią ir tik iš dalies įrengtą naująją miesto aikštę bei jos centre stovintį karilioną esama pačių įvairiausių nuomonių, atgarsių. Tačiau akivaizdu, kad šis objektas ypač traukia žmones. Tarsi atgijo miestas. Jau kitą savaitę bus mėnuo, kai aikštė aktyviai lankoma šakiečių ir miesto svečių.
 
Nuotr. Šakių seniūnijos elektrikas Albinas Stadalninkas jau trečią kartą remontuoja sugadintas čiurkšlių galvutes.
Aikčioja dėl tvarkos

Antradienio rytą prie fontano darbavęsis Šakių seniūnijos elektrikas Albinas Stadalninkas sako, jog lankytojai ne itin kultūringi. „Ir privemia, ir primeta šiukšlių. Lipa žmonės į fontano vidų ir nulanksto čiurkšlių galvutes. Perspėjimų jokių nėra – tai žinot...“, - kalbėjo elektrikas ir, nevyniodamas žodžių į vatą, ragino atkreipti dėmesį į iš po nakties saulėgrąžų lukštais apterštus aikštės pakraščius. „Ana krepšys, pilnas šiukšlių. Butelių pridaužyta po kiekvienos nakties. Šėlioja žmonės“, - kalbėjo A. Stadalninkas. Kartu besidarbavusi valytoja porino, jog ypač daug kuopti tenka po savaitgalio. „Galėtų žmonės būti ir tvarkingesni“, - sakė ji. Atsižvelgus į aikštę prižiūrinčių žmonių pastabas, pasak Šakių seniūno Daliaus Jasevičiaus, greitai bus įrengti įspėjamieji užrašai dėl draudimo lipti į fontaną. „Aišku, reikalingos ir stebėjimo kameros“, - teigė jis.

Pašalino trūkumus

Pro pavienių smalsuolių ar nuolatinių aikštės lankytojų akis nepraslydo trūkumai. Tai laikrodis sustojęs, tai melodijų pasirinkimo aparatas nepriima monetų. „Seniūnas sulaukia labai daug skambučių dėl aparato. Žmonės nemoka naudotis. Įmeta monetą, jeigu pasirinko 11 sek. trunkančią melodiją, tai kitą pasirinkti gali tik po dviejų minučių. Per keturias minutes turi suspėti susirinkti melodiją, o jei ne - prapuola pinigai“, - aiškino A. Stadalninkas. Beje, šie nesklandumai jau pašalinti. „Vyko remonto darbai. Dabar kitą vamzdį įdėjo. Buvo per siauras, todėl 50 euro centų pastrigdavo“, - sakė vyriškis.

Suskaičiavo pelną

Savivaldybėje meras Juozas Bertašius paskelbė, kad į melodijų pasirinkimo aparatą žmonės sumetė 350 eurų. Anot Šakių seniūno, tai nemaža pinigų suma, nors nesitikima, kad paties fontano išlaikymas atsipirks. „Žinoma, dar anksti ką nors sakyti. Nežinome, nei kiek vanduo ar elektra kainuos“, - kalbėjo seniūnas.
 
Trumpins fontano veikimo laiką

Pirminiais apskaičiavimais yra žinoma, kad per tris fontano veikimo savaites įsukta per vieną tūkst. kilovatvalandžių. Atsižvelgiant į tai bus trumpinamas jo veikimo laikas. „Buvo suplanuota, kad fontanas veiks tik iki 22 val. Pamatėme, kad vakare žmonės renkasi, prailginome jo veikimą iki vidurnakčio. Dabar sutrumpinom iki 23 val.“, - sakė seniūnas. Beje, nuo lapkričio pirmos dienos fontanas neveiks.
 
Giedrė Merčaitienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos