akcija2024 568px

„Drauge“ jau rašėme apie tai, kad Gelgaudiškio bendruomenė „Atgaiva“ rajono savivaldybės tarybai pateikė prašymą dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas viršija 6 proc., draudimo Gelgaudiškio seniūnijoje Žolinės metu. Šis klausimas buvo svarstomas praėjusį ketvirtadienį tarybos posėdyje.
 
Į tribūną kalbėti atėjusi Gelgaudiškio bendruomenės pirmininko pavaduotoja Genė Žilinskienė teigė, kad šiuo bendruomenės prašymu siekiama žengti pirmus žingsnius blaivių švenčių link.

„Manome, kad taip sudaromos vienodos sąlygos prekybininkams, prekiaujantiems šventėje. Rajono tarybai priėmus kitokį sprendimą, mūsų šventės sąmata išaugtų. (Žolinėje prekiaujantys prekybininkai taip pat yra šventės rėmėjai, kurie šventei skirtų apie 1,5 tūkst. eurų – red. past.). 2016 metais Gelgaudiškiui tapus Mažąja kultūros sostine, sieksime visiškai atsisakyti prekybos alkoholiniais gėrimais šventėse“, – sakė G. Žilinskienė.

Tarybos narys Bernardinas Petras Vainius pasidžiaugė, kad bendruomenės imasi tokios gražios iniciatyvos ir ruošiasi šventes švęsti blaiviai. Tarybos narys taip pat pastebėjo, kad nevertėtų daryti jokių išlygų ir apskritai uždrausti alkoholio vartojimą šventėje, o ne apsiriboti 6 proc. stiprumo gėrimais.

„Savivaldybė galėtų paskatinti bendruomenes, kurios siekia blaivių švenčių, skirdama joms 1,5 tūkst. ar 2 tūkst. eurų estrados įsigijimui ar kažkam kitam“, – sakė B. P. Vainius.
Tarybos narė Eglė Dragūnaitytė pritarė B. P. Vainiui, kad savivaldybė galėtų skirti pinigų paremti šiai iniciatyvai. Tarybos narė taip pat minėjo, jog balsuotų už tai, kad būtų priimtas sprendimas, jog šventės metu nebūtų galima įsigyti jokio alkoholio.

„Elementarus skaičiavimas – 0,5 l talpos bokalas alaus yra lygus 60 g degtinės. Skirstyti alkoholį į geresnį ir blogesnį – man nesuprantama“, – nuomonę išreiškė tarybos narė.
Įsiterpdama G. Žilinskienė pastebėjo, kad kraštutinumai niekada neduoda gerų rezultatų, „viską reikia daryti palengva, vykdant edukaciją“.

Tarybos narys Vaidas Balčiūnas pasveikino Gelgaudiškio bendruomenės atstovus dėl to, jog skatina bendruomenę mažinti suvartojamo alkoholio kiekį.

„Jūs parodote gerą pavyzdį visam rajonui ir kitoms bendruomenėms. Ar reikėtų apskritai šioje šventėje uždrausti alkoholį? Abejoju. Pagalvokim, ar visa bendruomenė mūsų to prašo, ar ji pasirengusi? Man atrodo, kad daugelis bendruomenės narių net šiam sprendimui, kai norima leisti prekiauti gėrimais, kurių stiprumas neviršija 6 proc., nelabai pritartų. Aš remiu tokį bendruomenės siūlymą“, – kalbėjo V. Balčiūnas.

Tarybos narė Violeta Simonavičienė teigė, kad negalime suformuoti žmonių požiūrio vienos dienos renginyje uždraudus jiems vartoti alkoholį.

„Bendruomenė, norėdama kitais metais pasiekti teigiamą rezultatą ne draudimu, turėtų visus metus ugdyti visuomenės sąmonę, šviesti žmones. Tuomet atėjus šventės metui nekils tiek daug problemų net ir tada, kai alkoholio bus galima įsigyti laisvai, - dalis visuomenės jo nepirks“, – svarstė V. Simonavičienė.

Tarybos narys Valdas Stankūnas pasiūlė koreguoti tarybos sprendimą dėl šio klausimo ir uždrausti bet kokio stiprumo alkoholį, tačiau G. Žilinskienė tokį pasiūlymą vertino neigiamai ir prašė priimti tokį sprendimą, koks pateiktas, arba apskritai už jį nebalsuoti.

Tarybos narė Irena Haase taip pat palaikė Gelgaudiškio bendruomenės idėją ir ragino tarybos narius balsuoti už šį sprendimo projektą.

„Tai buvo labai ilgai ruošiamas projektas, jau viskas surikiuota. Manau, kad turėtume ugdyti sąmoningumą palaipsniui, o ne drastiškai“, – sakė ji.

Dviem tarybos nariams balsavus „prieš“, 12 „už“ bei devyniems susilaikius – sprendimas priimtas. Toks tarybos narių balsavimas buvo palydėtas į tarybos posėdį atvykusių gelgaudiškiečių plojimais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos