baneris leidinys

Privačius interesus deklaravo rekordinis savivaldos politikų skaičius – 97 proc. visų šiemet išrinktų į šalies savivaldybių tarybas, tarp deklaravusiųjų – visi Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai.
 
Birželio pradžioje VTEK savo interneto tinklapyje visuomenei pristatė interaktyvų privačių interesų deklaravimo žemėlapį. Jame galima realiu laiku matyti deklaracijas pateikusių savivaldybių politikų skaičių, o nuo liepos pabaigos – ir nedeklaravusiųjų pavardes.

Per pastaruosius tris mėnesius privačiuosius interesus deklaravusių savivaldos politikų skaičius ūgtelėjo nuo 34 proc. iki 97 proc.

„Prevencijos priemonės, kurių ėmėmės, davė rezultatus. Jais galima pasidžiaugti. Palyginti su tuo, kas buvo pernai, pokytis žymus. Tai didelis Komisijos ir sekretoriato darbuotojų nuopelnas, siekiant kovoti su galimais korupcijos pasireiškimo atvejais. Prie to labai prisidėjo ir nacionalinė bei regioninė žiniasklaida, sekdama situaciją ir informuodama visuomenę“, – sakė VTEK pirmininkas.

Šiuo metu privačiųjų interesų dar nėra deklaravę 40 šalies savivaldos politikų iš 23 savivaldybių. Į sąrašą patenka ir sostinė. Prasčiausia padėtis – Klaipėdoje, Radviliškio bei Skuodo rajonuose. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, deklaracijas politikai turi pateikti per vieną mėnesį nuo išrinkimo į savivaldybės tarybą dienos. Tie, kurie tarybos nariais buvo ir anksčiau, – deklaracijas patikslinti.

Vėluojantieji pateikti deklaracijas bus perduoti į savivaldybių etikos komisijų rankas. Tokį sprendimą VTEK nariai priėmė apsvarstę deklaravimo rezultatus. „Pavesime savivaldybių rajonų ir miestų taryboms bei jų etikos komisijoms ištirti politikų vėlavimo deklaruoti privačius interesus priežastis. Per vieną mėnesį jie turės pateikti mums išvadas. VTEK šias išvadas revizuos ir priims galutinius sprendimus dėl politikų atsakomybės prieš įstatymą. Taip tikimės suaktyvinti savivaldybių tarybų etikos komisijų veiklą. Šią būtinybę savo metiniame pranešime minėjo ir šalies Prezidentė. Politikams, kurie nedeklaravo interesų dėl nepateisinamų priežasčių, bus taikomos griežtos įstatymų numatytos adminstracinės ir kitos poveikio priemonės”, – sakė R. Valentukevičius.

Priėmusi sprendimus dėl politikų interesų deklaravimo, VTEK imsis gydytojų, odontologų ir farmacininkų privačiųjų interesų deklaravimo klausimų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos