baneris leidinys

2014 m. „Maisto bankas“ Lietuvoje surinko ir skurstantiesiems išdalino 4657 t maisto produktų, kurių vertė 4,2 mln. eurų. „Maisto bankas“ maistą renka ir dalina 50 Lietuvos miestų, bendradarbiauja su 707 socialinėmis organizacijomis. Organizacija, turėdama tokį platų partnerių ratą, 2014 m. pagalbą maistu pernai suteikė 272 tūkst. asmenų.
 
Gausus „Maisto banko“ savanorių būrys kasdien iš dosnių rėmėjų surenka atliekamus ir vartoti tinkamus maisto produktus – duonos, pieno, mėsos gaminius, vaisius, daržoves ir pan. Organizacijos atstovai nuoširdžiai džiaugiasi kiekvienu „Maisto bankui“ talkinti ateinančiu savanoriu, viešųjų darbų ar probacijos tarnybos atsiųstu darbuotoju, tačiau organizacija taip pat turi apsisaugoti nuo galimai nesąžiningų veiksmų tvarkant maisto produktus. Šiam tikslui „Maisto banke“ įdiegta savanorių atrankos sistema, įrengta paramą transportuojančių automobilių maršruto fiksavimo įranga.

Tačiau augantys gaunamo maisto kiekiai bei didelis laikinųjų darbuotojų, savanorių ir paramos gavėjų srautas sandėliuose reikalauja papildomų prevencinių priemonių. 2014 m. viename iš produktų dalinimo punktų įvykęs įsilaužimas verčia stiprinti gautos paramos apsaugą ne tik nakties metu, bet ir dieną. „Maisto banko“ atstovai įsitikino, kad regioniniuose sandėliuose įrengus signalizaciją apsaugą reikia sustiprinti ir vaizdo stebėjimo kameromis.

Tad organizacija kreipiasi į visus gyventojus, prašydama nors ir nedidele auka prisidėti prie šiuo metu „Maisto banko“ vykdomo projekto „Nė trupinio pro šalį!“ Surinkta parama bus skirta vaizdo stebėjimo kamerų įsigijimui ir įrengimui Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje veikiančiuose sandėliuose tam, kad būtų dar geriau užtikrintas nepasiturintiems paaukotų maisto produktų saugumas ir tikslingas panaudojimas.

Projektą „Nė trupinio pro šalį!“ paremti galite www.aukok.lt svetainėje. Šiam projektui, kaip ir kitoms „Maisto banko“ veikloms, taip pat galite paaukoti siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1234. SMS žinutės kaina 1,45 € (auka –1,09 €).
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos