baneris leidinys

baravykasRudeniški orai džiugina grybautojų širdis – po ilgai trukusios sausros pagaliau vėl galima miške prisirinkti rudens gėrybių. Visą praėjusią savaitę Baltkojų girioje netrūko grybautojų, o vienam Duobiškių kaimo gyventojui pavyko rasti pirmą savo gyvenime rekordinį baravyką.
 
Nuotr. Baltkojų girioje tarp kitų miško gėrybių Vidas Šerkšnas rado 1 kg 700 g sveriantį baravyką, kurio kotą sunku su viena ranka apglėbti, o grybo aukštis siekė apie 30 cm.
 
Užsukęs į Baltkojų girią pasidairyti, ar čia auga grybai, vos per keletą valandų Vidas Šerkšnas surado  daug raudonviršių, baravykų, lepšių, tačiau labiausiai į akis krito vienas stulbinančio dydžio galiūnas – 1 kg 700 g sveriantis baravykas. Tiesa, grybautojas pasvėrė grybą tik namuose, tačiau dar miške tapo aišku, kad šis milžinas bus didžiausias jo per visą gyvenimą rastas laimikis. Baravykas išoriškai atrodė dar visai sveikas, tai suteikė vilties, kad grybas bus ne tik savo dydžiu, bet ir turiniu naudingas. Pradėjęs jį doroti grybautojas pamatė, kad šį laimikį jau anksčiau buvo aptikusios kitos miško gyventojos. Nors grybas ir buvo šiek tiek pakirmijęs, tačiau visiškai sutrešęs dar nebuvo, todėl jį „išnagrinėjus“ po atskirą dalelę liko ir grybautojui nemenkos naudos. Be šio išskirtinio laimikio, V. Šerkšnui pavyko tą dieną rasti dar porą gerų pintinių grybų, kur didžioji dalis buvo baravykai ir keli raudonviršiai.

Lietuvoje rekordinio dydžio baravykai nėra naujiena. Kaip teigia Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenys, dar 1971 m. Dieveniškėse buvo rastas 3 kg 50 gramų baravykas.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos