baneris leidinys

konstitucijos egzaminasRugsėjo 29 d. Lietuvoje vyko pirmasis Konstitucijos egzamino etapas. Savivaldybės salėje egzaminą laikė du žmonės.
 
Nuotr. Savivaldybės salėje Konstitucijoas egzaminą laikė tik du asmenys.
 
Antradienį rajono savivaldybės posėdžių salėje teisines žinias panoro pasitikrinti du žmonės – savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis (ligi šiol Konstitucijos egzaminą sprendęs internetu) ir Šakių socialinių paslaugų centro darbuotoja Indrė Jančaitytė. Abu jie pasirodė puikiai, o į antrąjį etapą pateko E. Pilypaitis, teisingai atsakęs į 25 testo klausimus (iš viso buvo 30 klausimų). Paklausus, kodėl vicemerui svarbu išmanyti Konstituciją, šis atsakė: „Tai tas pat, kaip tikinčiam žmogui svarbu mokėti Katekizmą. Privalu žinoti savo teises, pareigas. Žinant, kaip valstybė funkcionuoja, viskas stojasi į savas vėžes.“

E. Pilypaitis tikina, specialiai šiam egzaminui nesiruošė. „Daug žinojau iš bendro išprusimo. Egzamino klausimai ganėtinai specifiniai. Kad teisingai atsakytum, reikėjo daugiau suvokti“, – sakė vicemeras, pridurdamas, jog antram etapui ruošis atsakingiau.

Antrą kartą savivaldybės salėje Konstitucijos egzaminą laikiusi I. Jančaitytė įsitikinus, jog reikia palaikyti žmonių organizuojamas akcijas. „Manau, kad kiekvienam žmogui būtina bent kartą perskaityti Konstituciją, kad žinotų savo teises ir pareigas. Su pagrindiniu šalies įstatymu išsamiau susipažinti teko ruošiantis konkursui valstybės tarnautojo pareigoms užimti. Dar kartą ją perskaičiau pernai kolegės paraginta dalyvauti Konstitucijos egzamine“, – kalbėjo I. Jančaitytė.
 
Aktyviai Konstitucijos egzamine dalyvavo rajono moksleiviai – teisines žinias pasitikrino daugiau kaip 300 mokinių. Į antrąjį turą pateko 7, daugiausia – Šakių „Žiburio“ gimnazijos auklėtinių. Antrasis Konstitucijos egzamino etapas vyks spalio 19 dieną.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos