baneris leidinys

piranhaPraėjusią savaitę Lietuvą pasiekė iš Belgijos Baltijos jūra atplukdytos pėstininkų kovos mašinos „Piranijos“. Išskirtinę progą pabendrauti su kariais bei pamatyti Lietuvoje pirmą kartą atgabentą belgišką karinę techniką sekmadienį turėjo ir šakiečiai. Apie porą valandų Šakiuose viešėję kariai su modernia karine technika toliau patraukė Kazlų Rūdos link.
 
Nuotr. Susipažinti su belgų kariais, jų karine technika ir ginkluote sekmadienio popietę plūdo minios šakiečių.
 
Nekasdienis reginys
 
Spalio 4 dienos šiltą popietę į Šakius atriedėjo keturi šarvuočiai „Piranija“ bei du visureigiai. Susitikimų su civiliais metu pristatoma naujoji technika artimiausiu metu dalyvaus plataus masto Lietuvoje vyksiančiose karinėse pratybose. Su šakiečiais susitikti modernia karine technika atvyko Belgijos ir Lietuvos kariai. Apžiūrėti karinės technikos, pabendrauti su kariškiais vietiniai plūste plūdo į aikštę, esančią prie rajono savivaldybės, kur trumpam apsistojo kariai.

Kariniu sraigtasparniu, nusileidusiu vadinamojoje Šakių ežero saloje, atskraidintą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. Almantą Leiką pasitiko rajono meras Juozo Bertašius,vicemeras Edgaras Pilypaitis.

„Karinė technika atkeliavo per jūrą į Klaipėdos uostą. Kariai atskrido į Palangos oro uostą. Čia yra vienetas, kuris susideda iš Belgijos ir Liuksemburgo karių. Šalia to yra ir Lietuvos kariai, – prie savivaldybės su šakiečiais susitikęs kalbėjo gen. mjr. A. Leika. – Kadangi kariai su technika juda iš Klaipėdos į Kazlų Rūdą, norėjosi išnaudoti galimybę ir sustoti pakeliui esančiose savivaldybėse bei parodyti besidomintiems karinę techniką.“

Mes ne vieni

Sausumos pajėgų vadas gen.mjr. A. Leika pasidžiaugė NATO sąjunginių valstybių supratimu dėl šioje Europos dalyje susidariusios situacijos.

„Padėtis tikrai nėra labai paprasta. Turime kaimynus, kurie yra tokie, kokie yra. Vykdydami karines pratybas turime galimybę treniruotis su sąjungininkų kariais, išmokti naudotis jų karine technika“, – kalbėjo A. Leika.

Dera pasidžiaugti, pasak A. Leikos, kad Lietuva nėra viena. „Mes nesame vieni. Jau ne 1944–1945 m. Turime draugų, sąjungininkų“, – sakė A. Leika.

Minioje pasigirdo klausimas, ar tai reikštų, kad mes saugūs. „Mes visi saugūs. Lietuvos krašto gynyba nėra tik mūsų vienų reikalas. Kai visi tai supratome, pasidarėme stiprūs. Labai svarbu auganti jaunoji karta, kad ji suprastų ir prisidėtų prie šalies saugumo stiprinimo. Mūsų visų darbas – apginti Lietuvą“, – tikino A Leika.
 
Apie šauktinius-savanorius

Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais Lietuvos kariuomenėje devynių mėn. tarnystę pradėjo šiųmečiai šauktiniai, laisva valia davę tarnystės priesaiką. „Džiaugiuosi atėjusiais atlikti pareigą Tėvynei ir dėkoju visiems, kurie paskatino savo artimuosius tarnauti“, – sakė A. Leika.

Šiuo metu laisva valia privalomoje tarnyboje tarnauja 22 rajono gyventojai, iš kurių trys merginos. Šakių rajono šauktiniai tarnauja Klaipėdos Dragūnų batalione, Tauragės r. Kęstučio batalione ir Marijampolės Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione. „Nors kai kuriuose regionuose sustabdytas šauktinių kvietimas, visi norintys tarnauti kviečiami išreikšti norą ir registruotis “, – ragino Jurbarko karo poskyrio vyresnysis seržantas Andrius Jovaišas. Registruotis galima internetu adresu karys.lt
 
Giedrė Merčaitienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos