baneris leidinys

Prasidėjus šildymo sezonui aplinkosaugininkai, kaip ir kasmet, didesnį dėmesį kreipia į tai, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.
 
Su intensyviu šildymu susijęs oro taršos padidėjimas ypač juntamas miestų ir miestelių individualių namų rajonuose. Nors pagrindinės kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena, anglys ir durpės, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kad patalpos šildomos naudojant nekokybišką kurą arba įvairias atliekas.

Siekdami užkirsti kelią aplinkos oro taršai, aplinkosaugininkai primena, kad Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda piliečiams nuo 28 iki 57 eurų ir pareigūnams – nuo 57 iki 115 eurų. Nustačius padangų deginimo atvejus, už pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė ir skaičiuojama aplinkai padaryta žala.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos