baneris leidinys

savivaldybesGiedrė MERČAITIENĖ
 
Turizmui pritaikytas šimtmečius menantis Žemosios Panemunės piliakalnis penktadienį, perkirpus atidarymo juostą, oficialiai pristatytas visuomenei. Be to, ant piliakalnio pagerbti savivaldybės darbuotojai. Savivaldos dienos proga mero padėkomis apdovanoti ilgiausiai – 25-erius metus valstybės tarnybai atidavę darbuotojai.  
 
Nuotr. 25-erius metus savivaldybėje išdirbo ir mero padėkas gavo Biudžeto ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Stasė Savickienė, jos kolegė Tania Čižauskienė (dešinėje), Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėja Vitalija Tumienė (centre).
 
Perkirpo juostą

Skambant kanklėms spalio 9 d. turizmui pritaikyto Žemosios Panemunės piliakalnio simbolinę atidarymo juostą perkirpo rajono meras Juozas Bertašius, Kriūkų seniūnė Ona Rakauskienė, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

„Šis piliakalnis šiandien neatpažįstamai pasikeitęs. Ačiū žmonėms, kurie įgyvendino šį projektą. Tikiuosi, kad šią vietą gerbs svečiai ir mes, kriūkiečiai, tausosime“, – į susirinkusiuosius kreipėsi O. Rakauskienė.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, bendradarbiaudama su Panemunių regioninio parko direkcija ir Šakių rajono savivaldybės administracija, įgyvendino projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. UAB „Jurmelsta“ už 83 tūkst. 496 eurus atliko Žemosios Panemunės piliakalnio tvarkymo darbus.

„Mielieji, esame labai didingoje, prasmingoje vietoje prie didžiausios Lietuvos upės – Nemuno. Panemunių regioniniame parke labai daug kas pasikeitė. Atsirado daug sutvarkytų, lankytinų vietų. Esu įsitikinusi, kad ši vieta visų čia gyvenančių, besirūpinančių dėka atsivėrė gražiausiomis spalvomis. Tai  paskutinis piliakalnis, kurį buvo galima sutvarkyti praėjusio laikotarpio (2007–2013 m.) ES lėšomis“, – kalbėjo R. Baškytė.

Atlikti darbai

Nuo Žemosios Panemunės piliakalnio atsiveria vaizdingas panemunės kelias, jungiantis Kauno ir Šakių rajonus.

„Galime didžiuotis Žemosios Panemunės piliakalniu, kuris, manau, yra vienas gražiausių ne tik mūsų mažoje Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kai pažvelgi iš viršaus į apačią, pasijunti didingai pakylėtas ir laimingas, kad gali gyventi Lietuvoje“, – dėkodamas piliakalnį sutvarkiusiems žmonėms sakė meras.

Įgyvendinus projektą pagerinta piliakalnio būklė. Lankytojams įrengti nauji ąžuoliniai laiptai su turėklais, skaldele išpilti takai, pagaminti suolai ir suformuota laužavietė. Piliakalnio viršutinėje aikštelėje įrengti ąžuoliniai laiptai į gynybinį griovį bei pylimą.

Siekiant atverti ir išryškinti vertingąsias ir būdingas piliakalnio ir jo aplinkos formas bei reguliuoti eroziją, atlikti kraštovaizdžio formavimo želdinių kirtimai. Nuo piliakalnio pašalinti visi krūmai ir didžioji dalis medžių, viršutinis žemės sluoksnis išlygintas ir užsėtas žole. Taip pat sutvarkyta atokvėpio aikštelė piliakalnio papėdėje.

Už piliakalnio sutvarkymą mero padėkas gavo UAB „Jurmelsta“, Panemunių regiono parko direkcija bei Valstybės saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.
 
Pagerbti savivaldybininkai

Į piliakalnio viešą pristatymą penktadienį sugužėjo didžioji dalis rajono savivaldybės darbuotojų. Šie buvo pakviesti atšvęsti spalio 10-ąją šalyje minimą savivaldos dieną.

„Noriu pasveikinti tuos žmones, kurie vietos savivaldą kūrė ir kuria, dirba nuo nepriklausomos mūsų valstybės susikūrimo – 25-erius ir daugiau metų. Šis piliakalnis, ši vieta yra tarsi priesakas, kaip mums reikėtų dirbti toliau, ką po savęs palikti, kad ir po tūkstančio metų apie mus kalbėtų gerai“, – pakiliai samprotavo vicemeras Edgaras Pilypaitis.
„Savivalda yra arčiausiai žmonių, čia sprendžiami svarbūs klausimai. Didžiausias indėlis yra tų darbuotojų, kurie yra arti paprasto žmogaus“, – kalbėjo J. Bertašius.

Mero pasirašyti padėkos raštai įteikti gražiam būriui darbuotojų, kurie Šakių rajono savivaldybėje išdirbo 25-erius ir daugiau metų: Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėjai Vitalijai Tumienei, šio skyriaus vyresniajai specialistei Algimantai Kanapeckienei, vyresniajai specialistei Dalijai Bakšienei, buhalterei Danutei Bagdanavičienei, Biudžeto ir turto skyriaus vyriausiajai specialistei Taniai Čižauskienei, jos kolegei Stasei Savickienei, šio skyriaus vyresniajam specialistui Vaclovui Laurinaičiui, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Elvydui Pauliukėnui, šio skyriaus vyriausiajai specialistei Sofijai Liudžiuvienei, Ūkio skyriaus vyriausiajai specialistei Irenai Rudzkienei, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjai Augenijai Julei Kasparevičienei, Bendrojo skyriaus vedėjai Ritai Vaičiūnienei, Jaunimo reikalų koordinatorei Danutei Jurgutienei.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos