baneris leidinys

Praėjusią savaitę Gelgaudiškio dvare mūsų rajono meras Juozas Bertašius, vicemeras Edgaras Pilypaitis, administracijos direktorius Evaldas Sniečkus bei direktoriaus pavaduotoja Inga Cibulskienė susitiko su Jurbarko r. savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi, vicemeru Sauliumi Lapėnu, administracijos direktore Vida Rekešiene bei direktorės pavaduotoju Viktoru Ganusausku.

Vienas iš pagrindinių klausimų, dėl kurio susitiko Šakių ir Jurbarko rajonų savivaldybių vadovai, – lyno kelio projektas, kuriuo būtų sujungti Gelgaudiškio dvaras ir Panemunės pilis. Susitikimo metu Jurbarko r. meras oficialiai pareiškė savo poziciją: jeigu kažkada kalbų lygmenyje buvo pasakyta, kad Jurbarko r. savivaldybė nenori dalyvauti šiame projekte, tai susitikime šios kalbos buvo paneigtos.
 
„Mes esame suinteresuoti abipusiai. Susitarėme ruošti bendrą trijų šalių dokumentą, kuriuo būtų kreipiamasi į Saugomų teritorijų tarnybą, Aplinkos ministeriją, jame būtų teigiama, jog abi savivaldybės suinteresuotos šio projekto įgyvendinimu“, – pasakojo E. Pilypaitis.

Vicemero teigimu, abi savivaldybės sutinka ieškoti galimybių ir prisiimti projekto finansavimo PVM dengimą. Minėtojo projekto finansavimo modelis būtų toks, kai PVM yra dengiamas savivaldybių lėšomis, kad po to objektą būtų galima naudoti komerciniais tikslais, t. y. imti mokestį, kuris padengtų išlaikymo kaštus. Priešingu atveju – penkerius metus komercinė veikla būtų negalima.

„Apskaičiavome, jog pigiau prisiimti PVM dengimo kaštus, neatmetant galimybės, jog ateityje šis objektas būtų ar išnuomojamas operatoriui, ar skelbiamos koncesininko paieškos“, – minėjo vicemeras.

Pasak E. Pilypaičio, galima teigti, jog uždegta „žalia šviesa“ šio projekto įgyvendinimui. Ateinančią savaitę tai turėtų būti patvirtinta raštiškai.

Draugiško vizito metu taip pat susitarta būti partneriais projekte „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Pasak E. Pilypaičio, Nemunas geografiškai skiria mūsų ir Jurbarko rajonus, tačiau ši upė turėtų ne skirti, o  jungti abiejų rajonų gyventojus. Susitikime svarstyta, kaip padaryti, kad Nemunas atgytų, juo būtų plaukiojama laivais ir t. t.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos