Susitarė dėl dalyvavimo projektuose

Praėjusią savaitę Gelgaudiškio dvare mūsų rajono meras Juozas Bertašius, vicemeras Edgaras Pilypaitis, administracijos direktorius Evaldas Sniečkus bei direktoriaus pavaduotoja Inga Cibulskienė susitiko su Jurbarko r. savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi, vicemeru Sauliumi Lapėnu, administracijos direktore Vida Rekešiene bei direktorės pavaduotoju Viktoru Ganusausku.

Vienas iš pagrindinių klausimų, dėl kurio susitiko Šakių ir Jurbarko rajonų savivaldybių vadovai, – lyno kelio projektas, kuriuo būtų sujungti Gelgaudiškio dvaras ir Panemunės pilis. Susitikimo metu Jurbarko r. meras oficialiai pareiškė savo poziciją: jeigu kažkada kalbų lygmenyje buvo pasakyta, kad Jurbarko r. savivaldybė nenori dalyvauti šiame projekte, tai susitikime šios kalbos buvo paneigtos.
 
„Mes esame suinteresuoti abipusiai. Susitarėme ruošti bendrą trijų šalių dokumentą, kuriuo būtų kreipiamasi į Saugomų teritorijų tarnybą, Aplinkos ministeriją, jame būtų teigiama, jog abi savivaldybės suinteresuotos šio projekto įgyvendinimu“, – pasakojo E. Pilypaitis.

Vicemero teigimu, abi savivaldybės sutinka ieškoti galimybių ir prisiimti projekto finansavimo PVM dengimą. Minėtojo projekto finansavimo modelis būtų toks, kai PVM yra dengiamas savivaldybių lėšomis, kad po to objektą būtų galima naudoti komerciniais tikslais, t. y. imti mokestį, kuris padengtų išlaikymo kaštus. Priešingu atveju – penkerius metus komercinė veikla būtų negalima.

„Apskaičiavome, jog pigiau prisiimti PVM dengimo kaštus, neatmetant galimybės, jog ateityje šis objektas būtų ar išnuomojamas operatoriui, ar skelbiamos koncesininko paieškos“, – minėjo vicemeras.

Pasak E. Pilypaičio, galima teigti, jog uždegta „žalia šviesa“ šio projekto įgyvendinimui. Ateinančią savaitę tai turėtų būti patvirtinta raštiškai.

Draugiško vizito metu taip pat susitarta būti partneriais projekte „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Pasak E. Pilypaičio, Nemunas geografiškai skiria mūsų ir Jurbarko rajonus, tačiau ši upė turėtų ne skirti, o  jungti abiejų rajonų gyventojus. Susitikime svarstyta, kaip padaryti, kad Nemunas atgytų, juo būtų plaukiojama laivais ir t. t.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.