baneris leidinys

Rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis ir Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Pilypaitytė gruodžio 7 d. dalyvavo konferencijoje „Pabėgėliai Lietuvoje – integracijos patirtis ir perspektyvos“.

Konferencijoje aptartos pabėgėlių integracijos proceso Lietuvoje teisinės ir praktinės problemos bei jų priežastys, pristatyta Europos Sąjungos šalių geroji praktika, buvo diskutuojama Lietuvai aktualiais pabėgėlių integracijos sistemos klausimais. Pasisakymai ir diskusijos vyko dviejose paralelinėse darbo grupėse: prieglobstį Lietuvoje gavusių asmenų apgyvendinimas, jų adaptacijos organizavimas, perkėlimas į savivaldybę (pasirengimas integracijai) bei švietimo ir užimtumo organizavimas, sveikatos apsaugos organizavimas, socialinės paramos teikimas.
 
Konferencijos metu buvo pateiktos bendros išvados ir rekomendacijos: pabėgėlių integracijos sprendimų suderinamumas su vietos gyventojų poreikiais, nacionalinė integracijos strategija, veiksmų planas ir veiksmingumo rodikliai, integracijos politikos priemonių lankstumas, pabėgėlių atstovų įtraukimas į integracijos sprendimų tobulinimą, lietuvių kalbos mokymasis, išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimas, apgyvendinimas savivaldybėse, būtinos paslaugos bei socialinės paramos dydžiai ir sveikatos bei socialinių paslaugų prieinamumas.

Konferenciją rengė Seimo žmogaus teisių komitetas, Vyriausybės kanceliarija, Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos institutas ir Žmogaus teisių laboratorija, Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos