baneris leidinys

eglisakesŠakių miškų urėdija jau septintąjį kartą Šakiuose rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu gyventojams nemokamai dalijamos eglišakės. Miškininkai tikisi, kad, kaip ir kasmet, dovanotos eglių šakos ne tik suteiks namams šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus.

Nuotr. Penktadienį Šakių mieste vėl vyko akcija „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu Šakių miškų urėdijos darbuotojai dalijo eglišakes.

Penktadienio popietę gyventojai skubėjo į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie parapijos namų, kur, kaip jau tapo įprasta, buvo dalijamos eglišakės. Kai kurie gyventojai, sužinoję, kada bus dalijamos žaliaskarių šakos, į aikštelę atėjo gerokai anksčiau, vildamiesi pirmieji išsirinkti pačią gražiausią ir kvapniausią šakelę. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys, ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių. Kartais užtenka ir to, kad namus apgaubs miško kvapas atsiradęs čia kartu su eglės šakele. Miškininkai sako, kad kasmet susidomėjimas eglišakėmis vis didėja. Jų širdis tai džiugina, nes šis faktas rodo, kad vis mažėja nelegaliai miškuose kertamų spygliuočių. Be to, ne kiekvienas pilietis gali sau leisti nusipirkti eglutę iš prekybininkų – jų kaina įvedus eurą padidėjo: priklausomai nuo aukščio eglutė dažname prekybos centre kainuoja nuo 3 iki 30 eurų. Tad nieko nuostabaus, kad urėdijos nemokamai dalijamų eglišakių suskubo įsigyti ne tik vyresnio amžiaus rajono gyventojai, bet ir jaunimas.
 
Visų, atvykusių ir prisijungusių prie šios gražios akcijos, laukė dar ir malonios staigmenos. Gyventojams miškininkai dalijo mažus suvenyrus, į kuriuos buvo supilti prieskoniai, o patiems mažiesiems teko ir saldžių dovanėlių.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ siekiama paskatinti žmones tausoti gamtą, išsaugoti kuo daugiau medelių, padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai, populiarinti gamtosaugines idėjas, keičiant požiūrį į šventines tradicijas. Taip pat šia akcija siekiama kovoti su savivaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos