baneris leidinys

grigaitiene3Baigiantis metams įdomu pažvelgti, kokie šie metai rajonui buvo finansiniu požiūriu. Kalbiname Šakių r. savivaldybės Biudžeto ir turto skyriaus vedėją Egidiją Grigaitienę.

Nuotr. Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė 2015 m. biudžetą apibūdina kaip taupų. Likusios sutaupytos lėšos skiriamos anksčiau prisiimtų paskolų su didesnėmis palūkanomis grąžinimui.

Kaip šiemet sekėsi rinkti mokesčius? Tarp jų ir mokestį už nekilnojamą turtą?

Kol kas turime informaciją už 11 šių metų mėnesių. Jau dabar aišku, jog įvykdytas ir viršytas 126 tūkst. eurų metinis žemės mokesčio pajamų surinkimo planas, žemės nuomos mokesčio pajamų planas viršytas 5 tūkst. 600 eurų. Gyventojų pajamų mokesčių planas įvykdytas 96,1 procentų.

Pagrindinė problema – nekilnojamojo turto mokestis. Šio mokesčio pajamų surinkimo planas per 11 mėnesių įvykdytas tik 69,1 procentų – nesurinkta 105 tūkst. eurų.

Ar jaučiamas apčiuopiamas pajamų padidėjimas verslo liudijimų pirkėjų po to, kai buvo priimtos papildomos lengvatos?

Žymesnių pajamų surinkimo ar skaičiaus nepastebima. Per metus surenkama apie 40 tūkst. eurų.

Kaip sekėsi sutaupyti socialinių išmokų gavėjų sąskaita? Kam turėtų būti skiriamos sutaupytos lėšos ir kur jos nueina?

Socialinių pašalpų mokėjimui tapus savarankiška savivaldybės funkcija, taupymas itin ryškus. Jei 2013 metais vidutinis pašalpų gavėjų skaičius buvo 3 190, šiemet vidutinis pašalpų gavėjų skaičius sumažėjo iki 1 978. Nuoširdus dėkui šį darbą dirbusioms komisijoms. Sutaupytos lėšos  pirmiausia skiriamos įvairioms socialinėms reikmėms. Be to, jos buvo ir papildomas šaltinis kitoms išlaidoms.

Kiek paskirta bylinėjimuisi su Edmundu Rinkevičiumi?

Bylinėjimuisi su E. Rinkevičiumi ir mokėjimui už nutrauktą sutartį skirta 39 tūkst. 526 eurai. Visos neplanuotos išlaidos biudžetui našta, kadangi reikia rasti lėšų šaltinį, iš kurio būtų dengiamos tokios išlaidos. Kaip ir minėjau, šiemet tokiu šaltiniu buvo sutaupytos pašalpų lėšos.

Kur dar, Jūsų nuomone, nepagrįstai nueina mokesčių mokėtojų surinkti pinigai? Kur būtų galima sutaupyti?

Kartais sunku vertinti, pagrįstai ar ne skiriami mokesčių mokėtojų pinigai. Norisi, kad klaidų būtų išvengiama, būtų daugiau kalbėjimosi ir susikalbėjimo. Turiu galvoje Kukarskės globos namų rekonstrukciją, nutrauktą sutartį su UAB „E. Rinkevičiaus valymo įrenginiai” UAB „Šakių vandenys” vandentvarkos projektų išlaidas, turėsiančias neigiamos įtakos 2016 metų rajono savivaldybės biudžetui.

Ar galėtumėte trumpai palyginti šių metų ir 2014 metų biudžetą?

Per 11 šių metų mėnesių surinkta, gauta iš valstybės iždo, valstybinių funkcijų vykdymui 1mln. 48 tūkst. 7 eurais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

2015 metų išlaidų planas didesnis nei pernai 1mln. 83tūkst. 831 euru. Tai lėmė minimalios mėnesinės algos didinimas, atlyginimų kultūros darbuotojams didinimas, investicinių projektų įgyvendinimas, anksčiau prisiimtų finansinių įsipareigojimų vykdymas.

Kokie finansiniai iššūkiai savivaldybės laukia ateinančiais metais?

Galbūt ne iššūkiai, bet atsipalaiduoti tikrai neteks. Ir toliau bus vykdomi projektai, finansuojamos įstaigos, programos. Norėtųsi, jog darbai sektųsi, rajono žmonės gyventų jaukesnėje, saugesnėje aplinkoje, norėtųsi, jog rastųsi galimybių didesniems atlyginimams (nes specialistų jau lyginasi su minimalia mėnesine alga), norėtųsi, kad mažiau tektų skolintis…

Kiek naktų ir vakarų jums kainuoja biudžeto sudėstymas, tos pyrago dalybos?

Rajono biudžeto sudarymas – pagrindinis metų dokumentas, todėl ir natūralu, jog negimsta per vieną naktį ar savaitę. Tai kolektyvinis darbas, pareikalaujantis ir nemažai diskusijų, skaičiavimų, kompromisų ieškojimų tam, kad tas pyragas būtų visiems skalsesnis.

Sima Kazarian

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos