akcija2024 568px

vardaiDar negimus kūdikiui jo laukiantys tėveliai suka galvas, koks vardas galėtų būti tinkamiausias mažajai atžalai. Įdomu sužinoti, kokius vardus praėjusiais metais savo mažyliams išrinko Šakių rajono gyventojai.

Nuotr. Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, praėjusiais metais rajone gimė 305 kūdikiai.

Nors ir išlieka tendencija mažyliams rinkti kuo mažiau girdėtus vardus, pavyzdžiui, Agata, Ajus, Deisa, Klėja ar Rėjus, renkami ir klasikiniai vardai. Praėjusiais metais tėveliai savo atžalas pavadino Augusto, Donato, Gedimino vardais, mergytes – Deimantės, Aistės, Gabijos, Karolinos, Viktorijos vardais.
 
Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2015 m. net aštuoni berniukai pavadinti Mato vardu ir šis vardas tapo pačiu populiariausiu rajone, ankstesniais metais populiariausias berniuko vardas buvo Nojus, 2014-aisiais metais tėvai jį išrinko devyniems mažyliams.

Praėjusiais metais taip pat populiarūs buvo Ado, Dominyko, Dovydo vardai, juos mažyliams išrinko šeši tėvai, Adomu, Emiliu, Luku pavadinta po penkis berniukus.

Gražiausias mergaičių vardas rajono naujagimių tėvams 2015 metais – Emilija. Taip tėvai pavadino 10 mergaičių. Ankstesniais metais populiariausias buvo Gabijos vardas, šiais metais šiuo vardu pakrikštytos trys mergaitės.

Praėjusiais metais tėveliai dažnokai mergaitėms rinko Kamilės vardą, juo buvo pakrikštytos šešios mergaitės, Gabrielės, Lėjos, Ugnės vardais – po penkias mergaites. Ne ką mažiau madingi buvo Andrėjos, Gabijos, Godos, Kotrynos, Liepos, Milenos, Viltės vardai – pavadinta po tris mergytes. Populiarūs berniukų vardai – Donatas, Evanas, Ignas, Joris, Kajus, Kristupas. Tokiais vardais buvo pavadinta po tris berniukus.

Kai kurie tėvai praėjusiais metais nusprendė savo mažyliams suteikti ir po du vardus. Mergytėms išrinkti Alesijos Violetos, Amiyah Clara, Kotrynos Margaritos, Lėjos Marijos, Lėjos Onos, Marijos Rugilės, vardai, o berniukams išrinkti Evano Gabrieliaus, Majaus Aarono vardai.

Išrinkti mažyliui vardą visuomet tampa nemenku uždaviniu. Kai idėjų galvoje nebelieka arba jų būna per daug, galima atsižvelgti ir į specialistų rekomendacijas. Teigiama, jog renkant vardą pravartu pagalvoti apie tai, kaip jis derės su pavarde. Tai ypač aktualu berniukams, kurių pavardė nesikeičia. Prie ilgos pavardės labiau dera trumpas vardas ir atvirkščiai. Be to, manoma, kad gražesnis sąskambis tada, kai vardo ir pavardės galūnės nesikartoja. Tačiau, ko gero, tėvai, vos tik pažvelgę gimusiam kūdikiui į akis, supranta, ar išrinktas vardas mažyliui tinka, ar reikėtų rinkti kitą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos