akcija2024 568px

bendruomeninis posedisPraėjusį penktadienį į pirmąjį posėdį rinkosi bendruomeninė vaiko teisių apsaugos taryba. Susitikimo metu aptarti tarybos tikslai, uždaviniai bei funkcijos, apžvelgta vaiko teisių apsaugos situacija rajone.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rūta Lebedžinskienė supažindino: statistikos duomenimis, mūsų rajone praėjusiais metais gyveno 5632 vaikai. Vaiko teisių apsaugos skyriaus apskaitoje – 155 socialinės rizikos šeimos, kuriose auga 350 vaikų. Daugiausiai šeimų į įskaitą įrašyta dėl girtavimo (109 šeimos), dėl socialinių įgūdžių stokos – 38. Per 2015 metus Vaiko teisių apsaugos skyrius į apskaitą buvo priverstas įtraukti 23 naujas, išbraukė 37 šeimas. Vedėja R. Lebedžinskienė konstatavo, kad bent jau statiškai situacija gerėja, tačiau ar taip yra iš tikrųjų – kitas klausimas, nes šeimos iš sąrašo dažniausiai išbrauktos dėl to, kad vaikai tapo pilnamečiai ir į apskaitą toliau netraukiami.
 
11 šeimų iš apskaitos išbrauktos todėl, kad pagerėjo situacija – išnyko priežastys, dėl kurių buvo įtrauktos į apskaitą. Nemažai socialinės rizikos šeimų išvyko gyventi į kitą rajoną.

Su socialinės rizikos šeimomis rajone dirba 16 socialinių darbuotojų, kuriems tenka 14 etatų.

Vaiko teisių apsaugos skyrius dirba ir su tėvų globos netekusiais vaikais. Tokių rajone yra 170. Šeimose globojama 90 vaikų, šeimynose – 32, įvairiose globos įstaigose – 48. Laikiną globą per 2015 metus skyrius nustatė 42 vaikams, 44 vaikams globa baigėsi – 22 sulaukė pilnametystės, 22 dėl pasikeitusios situacijos grąžinti tėvams. Penki mažamečiai įvaikinti, tačiau ne mūsų rajono šeimose. Vaikams steigiama globa ir tais atvejais, kai tėvai išvyksta uždarbiauti į užsienį. Praėjusiais metais to prireikė 61 rajono vaikui.

Per praėjusius metus tėvų valdžia 15 asmenų apribota neribotam laikui, o dviem asmenims – ribotam.

Skyrius teikia pagalbą ir smurtą patyrusiems vaikams arba smurto liudininkams. R. Lebedžinskienė džiaugėsi, kad čia gražiai bendradarbiauja su Šakių pedagogine psichologine tarnyba bei su Šeimos santykių institutu Kaune. Skyriaus specialistams tenka atstovauti vaikams teismuose ir teisiniuose procesuose.

Iki gruodžio 31 d. būsimus globėjus ruošė Marijampolės socialinės pagalbos centras. Nors buvo paruoštos keturios šeimos, tačiau Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja pripažįsta, kad situacija nėra tokia graži.

„Tiesiog pirmiau atsirado vaikas, kuriam reikia globos, o paskui žiūrėjome tarp artimųjų, kaimynų ar giminaičių, kas galėtų globoti“, – aiškino R. Lebedžinskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi projektą, pagal kurį kiekvienoje savivaldybėje turės būti ne mažiau kaip du socialiniai darbuotojai, kurie ruoš būsimus bei dirbs su esamais globėjais. Nors projektas yra skirtas ir finansavimas (19 tūkst. eurų), tačiau nėra jokios aiškios tvarkos. Tiek Vaiko teisių apsaugos skyriaus, tiek Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė pripažįsta, kad tam reikia ruoštis.

Kadangi, bent kol kas, rajone norinčių tapti globėjais nėra, tad tarybos narys Kęstutis Smirnovas svarstė, gal labiau apsimoka nekurti nieko naujo ir toliau pirkti paslaugą. Visgi taip daryti nebus galima. Pagalba, konsultacijos, mokymai turės būti teikiami ir esamiems globėjams. Kai įsigalios nauja tvarka, paslaugų savivaldybės viena iš kitos negalės pirkti. Planuojama, kad globėjus ruošiantys specialistai dirbs Socialinių paslaugų centre. Pasak direktorės Vilmos Bielskienės, numatytos ir konkrečios kandidatūros.

Bendruomeninė vaiko teisių apsaugos taryba planuoja rinktis kas trys mėnesiai, nebent būtų kitoks poreikis. Ši taryba patvirtinta gruodžio mėnesį, vadovaujantis atitinkamais ministerijos nurodymais.

Jos tikslas – analizuoti esamą vaiko teisių apsaugos situaciją savivaldybėje ir padėti savivaldybės tarybai spręsti vaiko teisių apsaugos politikos ir strategijos formavimo, prioritetų nustatymo bendruomenėje ir panašius klausimus. Ji, tikimasi, padės sukurti savivaldybėje efektyviai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos