akcija2024 568px

stogineŠakių rajono savivaldybė dar praėjusių metų lapkričio pabaigoje iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sulaukė atsakymo dėl naujojo policijos komisariato papildomo statinio (stoginės) nelegalios statybos. Dar tada minėta inspekcija atsiuntė raštišką paaiškinimą savivaldybei, kad stoginės statyba yra nelegali, nes nebuvo suderinta su savivaldybės administracija.

Nuotr. Marijampolės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Mickaitytė (kairėje) susitikime su savivaldybės administracijos direktoriumi Evaldu Sniečkumi ir vyriausiąja architekte Vita Valaitiene sakė, jog stoginės likimas dar nėra aiškus.

Sausio 11 d. vykusiame savivaldybės administracijos vadovų bei Marijampolės apskrities statybos inspekcijos specialistų susitikime savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus sakė, kad apie neteisėtą statybą buvo informuota ir Marijampolės apskrities statybos inspekcija, kuriai buvo nusiųstas patvirtinimas, kad tokio statinio statybai leidimas nebuvo išduotas. Į pirmadienį vykusį susitikimą neatvyko policijos komisariato atstovai, nes jie apie tai nebuvo informuoti. Kaip paaiškėjo vėliau, užsakovai buvo pakviesti apžiūrėti statybų objektą ir pateikti tam tikrus dokumentus. Statybų objekto apžiūrėti neatvyko, bet reikiamus dokumentus pateikė. Aiškėja faktas, kad užsakovai – Šakių policijos komisariatas – dėl stoginės statybos nusileisti taip greitai nežada. Dabar šį klausimą nagrinėja Marijampolės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros inspekcija, kurios specialistai sako, kad architektūriniuose reikalavimuose įrašyta, kad formuojami nauji objektai šalia rekonstruojamo pastato – įvažiavimas, automobilių stovėjimo aikštelė bei stoginė. Tačiau, anot administracijos direktoriaus, savivaldybei turėjo būti pateiktas projektas dėl papildomų (II grupės) statinių statybos ir, tik gavus savivaldybės leidimą, buvo galima statyti minėtą stoginę.
 
Pasak administracijos direktoriaus, apie nesudėtingų statinių statybą mieste (į šią kategoriją patenka minėtoji stoginė) sprendžia savivaldybė atsižvelgdama į tai, kad nauji miesto statiniai negadintų bendro architektūros vaizdo ir atitiktų tam tikrus reikalavimus. Pasak rajono vyriausiosios architektės Vitos Valaitienės, statybos leidimas išduotas tik buvusio mokyklos bendrabučio pastato rekonstrukcijai ir nei prašyme, nei architektūriniuose reikalavimuose nebuvo jokios užuominos apie numatomą stoginės statybą.
„Jeigu mums bus pateiktas šio statinio projektas, tada mes svarstysime, ar jis yra tinkamas. Kol kas sunku pasakyti, nes projekto mes dar nematome, tačiau savivaldybė, prieš išduodama leidimą statiniui, tikrai atsižvelgs į šios stoginės architektūrinį vaizdą“, – teigia administracijos direktorius E. Sniečkus.

Akivaizdu, kad dviejose barikadų pusėse esančioms policijai bei savivaldybei teks sėstis prie apskrito stalo ir dar kartą spręsti stoginės klausimą.

„Draugas“ inf.

Komentarai   

#1 Stogine 2018-05-21 12:59
Man siek tiek keista, kodel savivaldybiu architektai nepritaria atnaujinimui. Kaip senas apgriuves pastatas gali atrodyti gerai, o naujas, modernus - gadinti miesto vaizda. Stogine tikrai yra siuolaikiskas priestatelis, nematau nieko blogo, kad butu pastatyta
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos